32. kolo DHL Extraligy juniorů - 13. 1. 2018 ČEZ stadion, Kladno

Vítkovice
6

Rytíři Kladno: Blažek – Kryll, Zich, Cibák, Klusáček, Šíma, J. Kučera, Müller – Gnusin, Řepka, Schildhabel, Husarik, Keszi, M. Kučera, Březina, Svoboda. Trenéři: Lidický, Tatíček.
HC Vítkovice Ridera: Daňa – Klus, Zdeněk, Smolka, Štěpánek, M. Kučera – Gřešík, Blaško, Vilček, Peterka, Baláž, Spratek, Raška, Beránek, Malát, Dang, Fridrich Trenéři: Trličík, Miksa.

Branky a nahrávky: 10. Husarik, 20. Kryll (Kučera, Müller), 43. Gnusin (Březina, Kryll), 53. Kučera (Řepka, Kryll) – 5. Štěpánek (Spratek, Peterka), 17. Spratek (Peterka, Raška), 21. Raška (Spratek, Gřešík), 34. Blaško (Fridrich, Baláž), 47. Spratek (Peterka), 54. Raška (Spratek) Třetiny: 2:2, 0:2, 2:2. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Střely na branku: 36:49. Rozhodčí: Bejček - Frodl, Komárek. Diváci: 80.

Kladno se i v dnešním zápase muselo obejít bez nejproduktivnějšího hráče soutěže Tomáše Vildumetze, ke kterému se přidal gólman Stahl, jenž doplnil nominaci „A“ týmu. Do branky se tak postavil Tomáš Blažek, jenž v první třetině zneškodnil několik slibných situací. I tak to byli hosté, kteří otevřeli skóre zápasu, konkrétně Radim Šrěpánek – 0:1. O vyrovnání se postaral Pavel Husarik. Od modré čáry nahazoval puk na brankáře Daňu a kotouč se štěstím skončil až za jeho zády- 1:1. V 17. minutě se opět ujala vedení Ridera. Daniel Spratek obehrál tři hráče a propasíroval puk mezi Blažkovy betony – 1:2. Do zvuku sirény ohlašující konec první třetiny chyběla jediná vteřina, když v tom se trefil od modré Jiří Kryll a do kabin se šlo za remízového stavu – 2:2.

Ve druhém dějství se rozchytal Daňa a Rytíři nedokázali na gólmana najít recept. To se ovšem nedalo říct o Slezanech. Hned v úvodu třetiny přidal třetí gól Vítkovic Dominik Raška po odrazu kotouče od mantinelu za brankou – 2:3. S Kladnem začalo být zle ve 34. minutě, když do dvougólového náskoku poslal svůj tým Ján Blaška – 2:4

Naději na bodový zisk vykřesal ve 43. minutě Jegor Gnusin, který dorazil vyražený kotouč od Daňa  3:4. Vítkovice odpověděly vzápětí. Svůj druhý gól přidal taktéž z dorážky Daniel Spratek – 3:5. Sedm minut před koncem překonal strážce svatyně Michal Kučera a Kladno tak znovu žhavilo naději na bodový zisk – 4:5 Ta ovšem nevydržela dlouho, jelikož o minutu později vedli Vítkovičtí znovu o dvě branky – 4:6. Zbytek zápasu už další branku nepřinesl, a tak si tři body odvezli hosté.