4. kolo DHL ELJ, o pořadí na 13. – 24. místě – 8. 12. 2018 ROCKNET ARENA, Chomutov

Chomutov
4

3

Piráti Chomutov: Běhula – Váchal, Šuráň, Zeman, Beneš, Kleiner, Vaněk, Štochl – Bajer, Vrhel, Chlán, Prokop, Mežnar, Koláček, Lobodowski, Koblížek, Pech, Ouřada, Gut. Trenéři: Šťastný, Kočí, Brychta.
Rytíři Kladno: Novotný – Kvapil, Staněk, Volráb, Šmatlák, Flachs, Zíka, Funk, Zich – Šimek, Hašek, Bernat, M. Bláha, O. Bláha, Husarik, Rendla, Filip, Štrombach, Čermák. Trenéři: Kopecký, Aschenbrenner.

Branky a nahrávky: 34. Gut (Ouřada, Zeman), 38. Vaněk (Vrhel, Gut), 39. Ouřada (Gut, Zeman), 40, Váchal, 64. Chlán (Gut, Ouřada) – 22. Filip (Štrombach), 40. Volráb (Filip, Hašek), 46. Bernat (Husarik, Čermák). Třetiny: 0:0, 4:2, 0:1 – N 1:0. Vyloučení: 6:4. Využití: 3:2. Střely na branku: 36:38. Rozhodčí: Petružálek – Goltsch, Janíček. Diváci: 134.

Utkání začalo ve velkém tempu, hned zkraje musel zasahovat Luboš Novotný, když střelu Michala Guta z pravého kruhu zkoušel tečovat před brankou postavený Kryštof Ouřada. Také Richard Běhula nezůstal bez práce, po rychlém průniku Pavla Husarika se potýkal se zakončením mezi betony, které udržel před brankovou čarou. Blízko úvodní branky byli Piráti v polovině první třetiny, Michal Gut poslal do útoku Kryštofa Ouřadu, jenž se přes levé křídlo dostal za kladenskou obranu a křižnou přihrávkou hledal u pravé tyče Denise Zemana, kterému se Novotného nepodařilo překonat. V závěru dějství se dostal do velké šance Matyáš Filip, kterému zakončení v úniku překazil skokem Tomáš Koblížek.

Co se Matyáši Filipovi nepodařilo ke konci první třetiny, se povedlo začátkem té nadcházející. Před zajetím za branku poslal Filip Štrombach lehkou přihrávku právě Filipu, který po vylepšení pozice překonal brankáře Chomutova – 0:1. O vyrovnání se postaral v přesilové hře na konci třicáté čtvrté minuty krásným individuálním průnikem Michal Gut, který se protáhl kladenskou obranou a v rychlosti si položil Novotného – 1:1. Domácí branka oživila a s pokračujícím tlakem přešli do vedení, Gut zpoza branky našel Dominika Vaňka, jehož střela z mezikruží skončila v brance – 2:1. Kladno se dostalo do úzkých a vyloučení ničemu nepomohlo, druhou přesilovou trefu obstaral Kryštof Ouřada – 3:1. Přestřelka pokračovala kontaktní brankou Rytířů. Krátce po neúspěšné střele se prosadil střelou z nápřahu Ondřej Volráb – 3:2. Poslední slovo v poslední vteřině měli ale přeci jen hráči Chomutova. Adresovanou přihrávku Jakuba Váchala srazil do vlastní branky jeden z bránících hráčů Kladna – 4:2.

V závěrečné části šlo Kladno za vyrovnáním, střela Ondřeje Volrába z levé strany šla pouze těsně vedle tyče. Dvanáct vteřin přesilové hry stačilo Tomáši Bernatovi ke skórování po souhře Husarik – Čermák a Rytíři byli v kontaktu – 4:3. Srovnat mohl v úniku dva na jednoho po Husarikově přihrávce Šimek, jehož střela bez přípravy šla mimo tři tyče. Domácí si těsné vedení pohlídali a Kladno už k ničemu nepustili.

V nadstavbě Kladno špatně střídalo a tento prohřešek dokázal využít střelou z vrchu pravého kruhu Petr Chlán, jehož branka přinesla chomutovskému týmu bod navíc.