3. kolo DHL extraligy juniorů – 14. 9. 2018 ČEZ stadion, Kladno

0

Plzeň
3

Rytíři Kladno: Jiroušek – Kvapil, Staněk, Volráb, Šmatlák, Flachs, Zich – Šimek, Hašek, Bernat, M. Bláha, O. Bláha, Husarik, Rendla, Jelínek, Filip, Štrombach, Čermák, Sachr. Trenéři: Patera, Kopecký.
HC Škoda Plzeň: Kolář – Houdek, Novák, Lokajíček, Šilhán, Kremláček, Šiller, Malák – Kvasnička, Rohla, Slanina, Matiášek, Adamec, Roubal, Malát, Procházka, Eret, Hasman, Princl. Trenéři: Kořínek, Černý.

Branky a nahrávky: 50. Matiášek (Houdek, Malák), 56. Eret (Roubal), 57. Malát (Šiller, Kolář), 63. Eret (Roubal, Šiller). Třetiny: 0:0, 0:0, 0:3 – N 0:1. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:0. Střely na branku: 37:40 / 1:3. Rozhodčí: Čáp – Coubal, Doležal. Diváci: 130.

Utkání mezi Kladnem a Plzní, to bylo hlavně dlouhé čekání na první branku. Domácí hráči hrozili z přečíslení a rychlých protiútoků, obrana Plzně však vše přestála. Nejprve zastavila přečíslení dvou na jednoho a vzápětí vychytal Šimona Jelínka Kristián Kolář. Za hosty se individuálně snažil prosadit Marek Princl, ale do zakončení se nakonec nedostal.

A skóre se neměnilo ani ve druhé části. A to přesto, že šance si týmy vytvořily. Hostující Jan Matiášek byl v jednu chvíli sám před Petrem Jiroušem, ale neuspěl. V oslabení měli hosté asi největší možnost, veliké nebezpečí ovšem zastavil Jelínek nedovoleným zákrokem.

Ve třetí části vygradoval plzeňský tlak do enormních výšin. Jiroušek však stále odolával a likvidoval jednu šanci za druhou. Až v padesáté minutě byl krátký na střelu Jana Matiáška – 🚨 0:1. Petr Eret vzápětí nedal kladenskému gólmanovi šanci a uklidil puk nechytatelně do růžku – 🚨 0:2. V sedmapadesáté minutě pak určil konečné skóre Albert Šiller – 🚨 0:3.

Kladeňáci chtěli v nadstavbě vybojovat alespoň jeden bod, jediná střela, kterou vyprodukovali, k tomu však nestačila. Naopak Plzeň rozhodla hned z první větší možnosti. Petr Eret se dostal do úniku a překonal podruhé v zápase Petra Jirouška.