10. kolo DHL ELJ, o pořadí na 13. – 24. místě – 11. 1. 2019 ZS Kotlina, Havlíčkův Brod

Havlíčkův Brod
3

6

BK Havlíčkův Brod: Král – Dvořák, Pejchal, Kerber, Vacík, Horák, Nepokoj, Dudycha – Vaňous, Petržilka, Kopic, Tecl, Hromádka, Fiala, Holenda, Kulhánek, Cachnín, Švec, Pártl. Trenéři: Čelanský, Duben.
Rytíři Kladno: Novotný – Staněk, Volráb, Šmatlák, Kvapil, Zíka, Veber, Zich – Hašek, Bernat, M. Bláha, O. Bláha, Husarik, Rendla, Filip, Štrombach, Čermák. Trenéři: Kopecký, Aschenbrenner.

Branky a nahrávky: 11. Cachnín (Vacík), 31. Tecl (Cachnín, Vacík), 36. Holenda (Kerber, Švec), 62. Cachnín (Pejchal) – 19. O. Bláha (Filip, Novotný), 38. Husarik (Čermák, Bernat), 39. Filip (Štrombach, O. Bláha), 41. O. Bláha (Zich), 59. Rendla (Čermák), 60 Štrombach. Třetiny: 1:1, 2:2, 0:3 – N 1:0. Vyloučení: 4:5 + Staněk (KLA) 10 min.. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 45:40. Rozhodčí: Lacina – Polák, Rampír. Diváci: 87

První útočná akce hostí skončila uděleným osobním trestem Filipa Staňka. Z gólové situace se domácí příznivci mohli radovat na začátku jedenácté minuty. Dominik Vacík přesnou přihrávkou našel Richarda Cachnína, který po přejetí na osu hřiště překonal Luboše Novotného střelou do protipohybu – 1:0. Aktivnějšímu Brodu jednobrankové vedení ale do kabin nevydrželo. Minutu před koncem Matyáš Filip poslal puk do předbrankového prostoru, z něhož se prosadil důrazný Ondřej Bláha – 1:1.

V polovině druhé části šli hráči Havlíčkova Broda podruhé v zápase do vedení. V dobré rychlosti Cachnín překřížil mezikruží a přihrávkou přenechal puk Marku Teclovi, který doklepl puk do odkryté části branky – 2:1. O tři minuty později zaúřadoval brankář Novotný, na kterého uháněl osamocený Cachnín. Ten nedokázal procedit puk mezi betony a skóre zůstalo nezměněno. Brzy tomu bylo ale jinak, protože v útočné akci Vojtěch Holenda od mantinelu vyslal puk zápěstím přímo do bližšího růžku – 3:1. Po šanci Dana Fialy, který zůstal nepokrytý před brankou Kladna odpověděli právě hosté. V protiútoku Daniel Král nedosáhl na tvrdou ránu Pavla Husarika, jenž přesně zamířil na vzdálenější tyč – 3:2. Rytíři hned nato využili také přesilovou hru, v tlaku do branky se podařilo dorazit puk za brankovou čáru Matyáši Filipovi – 3:3.

Třetí část patřila už Středočechům. Po čtrnácti vteřinách ve vlastním oslabení šlo Kladno zásluhou druhé trefy Ondřeje Bláhy do vedení – 3:4. Snaha Brodu o vyrovnaní popřít nejde, ale Rytíři tlak ustáli a v závěru přidal uklidňující trefu do odkryté braky Matyáš Rendla – 3:5. Prázdnou bránu nechali domácí i nadále a to se po ukořistění kotouče prosadil Filip Štrombach – 3:6.

Bod z nadstavby šel po minutě a půl na konto bruslařů. Radim Pejchal uvolnil Richarda Cachnína, jenž se v zápase prosadil podruhé.