15. kolo DHL extraligy juniorů – 2. 11. 2018 ČEZ stadion, Kladno

Karlovy Vary
5

Rytíři Kladno: Jiroušek – Kvapil, Staněk, Volráb, Šmatlák, Zíka, Zich – Šimek, Hašek, Bernat, M. Bláha, O. Bláha, Husarik, Rendla, Jelínek, Filip, Štrombach, Čermák. Trenéři: Kopecký, Aschenbrenner.
HC Energie Karlovy Vary: Kašpar – Bernáth, Klejna, Přibyl, Kořán, Pohanka, Benda, Tureček, Novák – Záruba, Berčík, Prošek, Rozhon, Jiskra, Petrov, Křehlík, Holub, Černý, Křemen. Trenéři: Eismann, Čejka, Táborský.

Branky a nahrávky: 12. Filip (Volráb, Jelínek), 25. M. Bláha (Hašek), 30. Volráb (O. Bláha), 60. Jelínek (Volráb, O. Bláha) – 5. Holub (Benda), 13. Rozhon (Přibyl, Petrov), 22. Prošek (Jiskra), 40. Jiskra (Přibyl, Klejna), 64. Bernáth (Klejna, Prošek). Třetiny: 1:2, 2:2, 1:0 – 0:1. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 45:33. Rozhodčí: Jaroš – Doležal, Šimánek. Diváci: 110.

Do úvodu zápasu vstoupili lépe Energetici, když se na začátku páté minuty po přihrávce Vítka Bendy prosadil zakončující David Holub – 0:1. Kladno mělo po jedenácti odehraných minutách přesilovou hru, kterou nabídl právě autor první branky za hákování. Té se domácí chopili všema deseti a zásluhou Matyáše Filipa srovnali – 1:1. Ze srovnání se Rytíři ale neradovali dlouho, protože během minuty vrátil vedení na stranu Karlových Varů Petr Rozhon – 1:2.

Také druhé dějství začali lépe hosté. Už po minutě navýšil vedení na rozdíl dvou branek Radek Prošek, kterého poslal do zakončení Vít Jiskra – 1:3. Kvůli trestu Matěje Čermáka si Kladno zahrálo hru v oslabení, v níž se ale bleskově prosadil Martin Bláha – 2:3. Utkání nabídlo také hru čtyři na tři v podání Kladna, v jejímž konci srovnal stav utkání Ondřej Volráb – 3:3. Závěrečné slovo měli ale hráči Energie, když udeřil třináct vteřin před sirénou Vít Jiskra – 3:4.

V poslední třetině bylo aktivnější domácí Kladno, které přestřílelo soupeře poměrem 19:8. Energie dlouho odolávala náporu Rytířů, kteří ale v poslední minutě dokázali dotáhnout vypjaté utkání do prodloužení. Vyrovnávací branku vstřelil Šimon Jelínek – 4:4.

Čtrnáct vteřin po začátku prodloužení šel na trestnou lavici za hákování Tomáš Křehlík. Přesilové formaci Kladna se tuto možnost využít nepodařilo, načež minutu a deset vteřin před koncem rozhodl o osudu utkání karlovarský Filip Bernáth – 4:5.