Podruhé už jsme Jihlavu na jejím ledě porazit nedokázali. V čem byl hlavní rozdíl oproti prvnímu utkání?

Byl to podobný zápas jako ten první. Oni akorát dali první gól a to jim dalo vítr do plachet. Pak odskočili na dva góly, ale nám se podařilo to stáhnout. Zápas byl vyrovnaný, chybělo nám tam potom trochu štěstíčka, když jsme měli šance. Nepadlo nám to tam a soupeř dal na 3:1. Potom už to bylo těžké. Zápas byl ale vyrovnaný, Jihlava jen byla o kousek lepší.

Štěstí nám skutečně chybělo, ale David Honzík chytal opravdu výborně…

Já bych neřekl, že chytal nějak extra dobře. My jsme nedali šance, kdybychom je dali, tak bychom se bavili jinak. Hraje se na góly a ty jsme my nedali. Je to za námi, musíme se teď připravit na úterý a středu. Doma budeme hodně silní.

Bylo vidět, že se jedná o druhý zápas a hráči už mezi sebou mají nějaké nevyřešené rozepře. Ty ses dostal například do konfliktu se svým bývalým spoluhráčem Vlastimilem Dostálkem.

Je to play off a atmosféra ještě bude gradovat. Tohle bylo zatím takové rozkoukávání. My jsme hlavně hráli venku. Až teď přijede Jihlava k nám, tak to bude mít hodně těžké. Přijde plný zimák a fanoušci nás určitě poženou dopředu. Jihlava se má na co těšit, bude to mít hodně těžké.

"Jeli jsme sem s tím, že chceme uhrát alespoň jeden zápas a to se nám povedlo."

Ve třetí části došlo ke změnám v sestavě. Chtěli jste to stáhnout, abyste byli víc v tempu?

Jo, ale hlavně nám vypadl Láďa Zikmund, který dostal desítku. Trenéři se s tím snažili něco udělat a nějak to poskládali. Podle mě je ale jedno, kdo s kým hraje. Máme výbornou partu a všichni si jdeme za naším cílem. Podmínky pro nás byly před startem trošku těžké, ale nebudu říkat, čeho se to týkalo. Jsem ale rád, že si odsud vezeme bod, a strašně se těším do Kladna, protože jim tam tohle vrátíme. Emoce a vyhrocenost budou určitě ještě úplně někde jinde, protože budeme hrát doma. Náš výkon bude snad také někde jinde.

Na konci už jste hráli defacto jen vy zkušení – ty, Jaromír Jágr, Tomáš Plekanec, Jiří Říha… Nebylo to už trochu kontraproduktivní?

Prohrávali jsme 1:3 a měli jsme přesilovky. Snažili jsme se s tím něco udělat. Šance tam byly, ale bohužel to tam nespadlo. Takový je hokej. Zkusili jsme to tentokrát takhle. Jinak ale máme čtyři výborné pětky a já věřím, že v dalším zápase zase nějaká lajna vyskočí. To, jestli to bude první, druhá, třetí nebo čtvrtá, je jedno. Už se soustředíme na úterní zápas.

Pokud chceme postoupit, museli jsme alespoň jeden venkovní zápas vyhrát. A to se nám povedlo. Jaká je tedy spokojenost po prvních dvou zápasech?

Druhý zápas byl vyrovnaný a Jihlava byla jen o kousek lepší. Je škoda, že se to nepovedlo i tentokrát, šance na to byly. Jeli jsme sem ale s tím, že chceme uhrát alespoň jeden zápas a to se nám povedlo. Teď už se nebudeme koukat na to, co bylo, už se koukáme dopředu na další zápasy.