3. přípravný zápas – 7. 8. 2018 ČEZ stadion, Kladno


Kladno
1
 
Litvínov
3
 
Rytíři Kladno: Cikánek – Zich, Kehar, Volráb, Zajíc, Zelingr, Svedlund – Kružík, Kaut, Schildhabel – Vildumetz, Kubík, Strnad – Hajný, Zikmund, Š. Bláha – M. Bláha, Filip, Jelínek. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
HC VERVA Litvínov: Janus – Sørvik, Baránek, Ščotka, Doudera, Šesták, Strejček, Březák – Hanzl, Mikúš, Petružálek – Myšák, Hübl, Lukeš – Černý, Gerhát, Trávníček – Jurčík, Válek, Matoušek. Trenéři: Razým, Skuhrovec.

Branky a nahrávky: 51. Strnad (Vildumetz, Kubík) – 8. Ščotka (Černý), 27. Hanzl (Petružálek), 59. Myšák (Baránek, Hübl). Třetiny: 0:1, 0:1, 1:1. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:1. Střely na branku: 36:29. Rozhodčí: Ondráček, Čáp – Kučera, Řešátko. Diváci: 690.

Ve vysokém tempu se odehrávaly úvodní minuty třetího kladenského přípravného zápasu. Hra se přelévala ze strany na stranu a oba gólmani se museli mít na pozoru. Vůbec první veliká možnost nakonec ale skončila pukem v síti. Jan Ščotka využil zaváhání kladenské obrany, protáhl se do úniku a zkušeně překonal Lukáše Cikánka – 🚨 0:1. Ze stejné disciplíny mohl zakrátko odpovědět Šimon Jelínek, jenže s nabízenou šancí nenaložil dobře a Jaroslav Janus bez větších potíží zasáhl. V poslední minutě pak protečoval Tomáš Vildumetz puk za litvínovského gólmana, ovšem pomalu klouzající kotouč ještě hosté zastavili.

Druhá část přinesla, stejně jako úvodní dějství, po jedné brance. Hned na začátku čelil Janus přesilovce Rytířů a musel vyrážet dělovku Jakuba Strnada. Slovenský gólman si však poradil jak se střelou kapitána Kladna, tak s dorážkou Daniela Kružíka. To na druhé straně už si Verva počínala o poznání lépe. Martin Hanzl vzal přečíslení na sebe a prostřelil Cikánka – 🚨 0:2.

Ve třetí části už skončilo i kladenské čekání na přesnou trefu. Po krásné kombinaci doputoval puk od Adama Kubíka přes Tomáše Vildumetze k Jakubu Strnadovi a ten zamířil už naprosto přesně nad Janusovo rameno – 🚨 1:2. Následující nápor už ale k dalšímu zásahu nevedl. Naopak na trestnou usedl Strnad a hosté nabídnutou výhodu zužitkovali. Jan Myšák dostal křižný pas a se štěstím procpal puk za přesouvajícího se Cikánka – 🚨 1:3.

Trenér po zápase 🗣

David Čermák (Rytíři Kladno): Podali jsme slušný výkon, ale bohužel nedáváme góly. Chybí nám klid v koncovce. To platilo ve všech třech zápasech. I když máme šance, i dost vyložených, tak jsme dali jen jeden gól. Chybí nám několik hráčů, takže dáváme hodně šancí mladým. Ti to zvládají velmi dobře, je to pro ně dobrá zkušenost. Zatím nám stále chybí hráči ze základní sestavy, u nich čekáme, až budou stoprocentně zdraví. Nechceme je nasazovat, dokud mají nějaké problémy. Teď nám vypadl i Réďa, který měl menší problém na tréninku. Proto jsme ho nepostavili. Zatím nás překvapili mladí beci, kteří to oba zvládají velmi dobře. Ale i hráči v útoku, na to, že jsou to pořád junioři, se s tím poprali dobře.