34. kolo Chance ligy – 12. 12. 2018 Zimní stadion, Benátky nad Jizerou

3

1

HC Benátky nad Jizerou: Schwarz – Kunst, Kolmann, Havlín, Hanousek, Žůrek, Maier, Niko – Zachar, Vlach, Ordoš – Špaček, Najman, Průžek – Psota, Chrtek, Wiencek – Žemba, Čech, Rychlovský. Trenéři: Kudrna, Nečas, Jiruš.
Rytíři Kladno: Cikánek – Říha, Zajíc, Veber, Svedlund, Volráb, Kehar – Zikmund, Vampola, Strnad – Kubík, Machač, Jelínek – Kružík, Kaut, Redlich – Hajný, Filip, Vildumetz. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.

Branky a nahrávky: 41. Ordoš (Kolmann, Vlach), 44. Najman (Špaček, Průžek), 60. Vlach (Zachar, Schwarz) – 14. Kubík. Třetiny: 0:1, 0:0, 3:0. Vyloučení: 5:6 + Havlín (BNJ) 10 min.. Využití: 1:1. Střely na branku: 26:23. Rozhodčí: Doležal, Souček – Kotlík, Zídek. Diváci: 611.

Tempo v úvodu utkání bylo pořádně divoké a hra se rychle přelévala od jedné branky ke druhé. Šance ze hry ale příliš nevyplývaly, a tak až v polovině třetiny měl zajímavou pozici domácí Jan Ordoš. Ten dostal puk za obranu Kladna, jenže kotouč nedokázal zpracovat, a tak se samostatný únik nekonal. Zakrátko se natlačil před kladenskou bránu Jiří Průžek a Lukáš Cikánek měl plné ruce práce. Obstál ale i proti několika dorážkám. A kladenský gólman si poradil i následně, když výborně vychytal Matěje Psotu, který už stál před odkrytou klecí. Pak ovšem přišla kladenská přesilovka a otevření skóre! Domácí špatně vyhodili a puk se odrazil před brankoviště, kde byl už pouze Adam Kubík. Kladenský mladík první střelou ještě neuspěl, vzápětí už ale puk bekhendem poslal mezi betony Marka Schwarze – 🚨 0:1. Benátečtí v přesilovkách úspěšní nebyli, a tak se do kabin odcházelo s jednobrankovým rozdílem.

V prostředním dějství ale pokračovaly početní výhody domácích a Kladno bylo pod pořádným tlakem. Kladno však zároveň mělo vynikajícího Lukáše Cikánka, který likvidoval jednu šanci soupeře za druhou. Na druhé straně Marek Schwarz dobře přečetl přečíslení Rytířů a vychytal Ladislava Zikmunda. A v obdobném duchu se nesl i zbytek třetiny – hodně šancí, ale žádné branky. Přečíslení domácích zlikvidoval výborně Martin Kehar a Jaroslava Vlacha dvakrát skvěle vychytal Lukáš Cikánek. Na druhé straně Marek Schwarz zlikvidoval pokus Šimona Jelínka, Adam Kubík nadvakrát netrefil odkrytou klec a v závěru Jiří Říha nastřelil tyčku. I po druhé části tak panoval fotbalový stav 0:1.

Střelecká smůla spadla z domácích se začátkem třetí periody. Jan Ordoš dostal puk na levý kruh, vymetl růžek branky a zužitkoval přesilovou hru – 🚨 1:1. A netrvalo dlouho a Benátky vývoj otočily a šly do vedení! Daniel Špaček vrátil puk křížem z pravé strany a Adam Najman prostřelil přesouvajícího se Lukáše Cikánka – 🚨 2:1. Rytíři si poté potřebovali vytvořit tlak, větší nápor si ale ne a ne vytvořit. Největší možnost měl z mezikruží Ladislav Zikmund, jeho střela však byla neúspěšná, stejně jako bekhend Tomáše Kauta v oslabení. Na konci střetnutí odvolalo Kladno Lukáše Cikánka a zkusilo zahrozit v šesti. Benátečtí ale obětavostí získali puk a Jaroslav Vlach trefil prázdnou klec – 🚨 3:1.

Trenéři po zápase 🗣

Jiří Kudrna (HC Benátky nad Jizerou): Očekávali jsme velice těžký zápas, protože Kladno mělo dlouhou sérii vítězných utkání. Bavili jsme se o tom, že sem přijede jeden z nejlepších týmů ligy, který má navíc momentálně špičkovou formu. Všechny naše kluky bych chtěl pochválit. Přistoupili jsme k tomu úplně fantasticky a měli jsme výborný pohyb. Brzdila nás akorát oslabení. Odehráli jsme ale výborné utkání a myslím, že jsme zaslouženě vyhráli. Velká pochvala pro celý tým.

Jindřich Lidický (Rytíři Kladno): My jsme podali velmi špatný výkon. Bezkrevný, bez náboje, bez bruslení, bez ničeho... Když jsme ze šancí nedali na 2:0, tak bylo otázkou času, kdy domácí dají gól a otočí to. To se stalo ve třetí třetině. Za to, co jsme předvedli, jsme si žádné body nezasloužili. Měli jsme dát dva tři góly a byli bychom v pohodě. Místo toho tam necháme pět vteřin zamířit Ordoše, který dal za dva zápasy pět gólů.