Cestu za vítězstvím ukázal Rytířům Jaromír Jágr hned v úvodních vteřinách, ale na Martina Růžičku si nepřišel. Úspěšný reparát složil ve čtvrté minutě, kdy po hákování Kindla využil přesilovku. Vedení Rytířů však netrvalo ani minutu. Střelu Kočího dorazil za Cháberova záda Kousal. Vrátit vedení na kladenskou stranu mohl Majeský. Jeho pokus však skončil na přesouvajícím se pardubickém brankáři a střela kladenské osmašedesátky orazítkovala tyč. Na druhé straně spálil vyloženou šanci Starý, jehož ránu zastavilo rameno kladenské jedničky.

Na začátku druhého dějství dostali Rytíři dárek v podobě minutově přesilovky pět na tři. Tato příležitost zůstala ovšem bez gólové tečky. Další skvělou šanci mohl využít Tomáš Plekanec, který byl v brejku faulován a vysloužil si trestné střílení. I on ale Růžičku nepřekonal.

Co se nepovedlo v druhé třetině, to se povedlo v té poslední. Nejprve sice Melka opět v úniku na gólmana perníkářů nevyzrál. O chvíli později si puk do parády vzal Lukáč, který vyslal tvrdý projektil, jenž dokázal ještě přesně tečovat Eberle. Hosté si i tentokrát připravili bleskovou a dokonce dvojnásobnou odpověď. Nejprve srovnal střelou k zadní tyči Krejčí, aby poté ještě zužitkoval nádhernou přihrávku od Hemského. Tyto vstřelené tři branky dělilo pouze čtyřicet tři sekund. O vyrovnání stavu se postaral opět Jágr, jenž nadzvedl střelu Majeského. I na tuto branku našli hosté rychlou odezvu. Ve výhodě vrátil vedení Pardubicím Bartek. Rytíři mají ale ve svých službách Jaromíra Jágra, jehož střelecká muška byla přesná i potřetí a další hattrick byl na světě. Přestřelka ale nebrala konce a vedení  na stranu Rytířů naklonil necelé tři minuty před koncem Dalecký. Tím ale nervy pro kladenské fanoušky neskončily. V poslední minutě se nechala vyloučit hvězda zápasu Jágr a domácí se museli ještě bránit. Následující pohromu ale dokázali kladenští hokejisté odvrátit a poráží východočeského soupeře i potřetí.

Rytíři Kladno – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 5:4 (1:1, 0:0, 4:3)

Branky a nahrávky: 4. Jágr (Patera, Plekanec), 43. Eberle (Lukáč, Látal), 47. Jágr (Majeský). 53. Jágr (Plekanec), 57. Dalecký (Plekanec, Jágr) - 5. Kousal (Kočí, Radil), 44. Krejčí (Kindl, Benák), 44. Krejčí (Hemský, Starý), 48. Bartek (Nosek, Somík). Vyloučení: 6:8. Využití: 2:0. Rozhodčí: Turčan, Hribik - Lhotský, Ondráček. Diváci: 3 667.

Rytíři Kladno: Chábera - Majeský, Černošek, Macholda, Růžička, Procházka, Piskáček, Mocek - Jágr, Plekanec, Dalecký - Hlaváč, Patera, Kuchler - Kuchejda, Melka, Obdržálek - Eberle, Lukáč, Látal.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: M. Růžička - Píša, Kindl, Benák, Vašíček, Gawryletz, Kočí - Hemský, Krejčí, Somík - Bartek, Nosek, Starý - Radil, Kousal, Buchetele - Semorád, Zohorna, Šagát.

Trenéři po utkání

Zdeněk Vojta (Kladno): O přestávku jsme se zaměřili na obrannou hru, která ale byla dnes opět tragická. Ve druhé třetině jsme měli zápas rozhodnout, jenže nájezd k tomu přesilovka pět na tři a čtyři na tři skončily bohužel bez gólu. V poslední třetině jdeme do vedení, ale postihl nás absolutní kolaps, kdy během dvaceti vteřin místo vedení prohráváme. V závěru jsme měli obrovské štěstí, že jsme zápas dotáhli do vítězného konce.

Mojmír Trličík (Pardubice): V první třetině jsme měli více gólových příležitostí než soupeř. Ve třetí jsme po inkasované brance dokázali otočit skóre, pak ještě opět vést, ale poté se ukázala kvalita domácího týmu, respektive některých hráčů, kteří dokázali vývoj otočit.

FOTO DNE : Jaromír Jágr předal Dr. Klaunovi šek na 446 577 korun!

Přesně tolik totiž vynesla charitativní aukce unikátních zlatých zápasových dresů. Za nejdražší Jágrův dres zaplatila Českomoravská komoditní burza Kladno přes 150 tisíc! (více zde)