6. kolo Tipsport extraligy – 29. 9. 2019 ČEZ stadion, Kladno

Olomouc
3

Rytíři Kladno: Godla – Nash, Austin, Kehar, Zelingr, Barinka, Smetana – Jágr, Zikmund, Valský – Redlich, Stach, Strnad – Hajný, Machač, O'Donnell – Réway, Kaut, Š. Bláha – Melka. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
HC Olomouc: Konrád – Vyrůbalík, Škůrek, Ondrušek, Jaroměřský, Švrček, Dujsík, Valenta – Ostřížek, Knotek, Klimek – Strapáč, Kolouch, Irgl – Burian, Nahodil, Olesz – Tomeček, Skladaný, Hecl. Trenéři: Tomajko, Moták.

Branky a nahrávky: 24. Jágr (Zelingr, Kehar), 34. Redlich, 38. Zikmund, 62. Zikmund (Stach) – 10. Nahodil (Olesz, Švrček), 13. Skladaný (Hecl), 22. Irgl. Třetiny: 0:2, 3:1, 0:0 – 1:0. Vyloučení: 0:4. Využití: 0:0. Střely na branku: 43:43. Rozhodčí: Hodek, Horák – Jindra, Zíka. Diváci: 3 625. Nejlepší hráči utkání: Jaromír Jágr – Zbyněk Irgl.

Utkání začalo symbolicky – fanoušci si připravili pro dlouholetého tiskového mluvčího klubu Víta Herala pěkné choreo a při úvodním buly skandovali jeho jméno. A uctít poctivého srdcaře jako by chtěli i Rytíři na ledě, byť to zpočátku podle skóre nevypadalo. Domácí začali neskutečně aktivně a soupeře v úvodu vůbec nepustili do hry. Dvě přesilové hry ale nevyužili a paradoxně jako první lovili puk ze sítě. Lukáš Nahodil se dostal do úniku, rozpohyboval Denise Godlu a zamířil přesně mezi betony – 🚨 0:1. Hosté navíc pokračovali v hodně efektivní hře i nadále. Poté, co čtvrtá lajna Kladna přišla o puk v útočném pásmu, se dostal do protiakce František Skladaný, který zamířil přesně do protějšího rohu branky – 🚨 0:2.

Ve druhé části chtěli Kladeňáci vrhnout své síly do útoku, rychle ovšem byli potrestaní. Kohouti ujeli ve dvou sami na bránu a Zbyněk Irgl zamířil zkušeně mezi Godlovy nohy – 🚨 0:3. Rytíři však zbraně nesložili! Matyáš Zelingr zakrátko vyslal po pravé straně vpřed Jaromíra Jágra, který nechytatelnou střelou do bližšího rohu propálil Branislava Konráda – 🚨 1:3. Domácí lavička posléze sáhla ke změnám v útocích a to hned přineslo ovoce! Po střele Patrika Machače skvěle doráželi Jakub Strnad s Tomášem Redlichem a nakonec právě druhý jmenovaný docpal kotouč až za brankovou čáru – 🚨 2:3. A po rozdílu bylo ještě před sirénou! Střela Bradyho Austina se zastavila v chumlu těl, Jaromír Jágr posunul na Ladislava Zikmunda a ten už se postaral o svoji první trefu v extralize – 🚨 3:3. A domácí byli rázem na koni! V poslední minutě střílel hodně nebezpečně opět Tomáš Redlich, jenže vysoký oblouček spadl jen vedle branky.

Vyrovnání navíc dodalo Rytířům pořádnou porci sil i do třetí části! Krátce po startu třetiny vypálil od modré Brady Austin a orazítkoval tyč Konrádovy branky. Zikmund už ale z bezprostřední blízkosti nedotlačil kotouč do brány. Nebezpeční však byli i hráči Olomouce. Petr Kolouch už se řítil sám na branku, Denis Godla se však vrhl na led a podrazil jej. K penaltě se tak postavil zkušený nájezdník Zbyněk Irgl. Ten se rozjel hodně pomalu a dlouho míchal s pukem, jenže Godla si výborně počkal a vychutnal si zákrok lapačkou. Únik si vyzkoušel i Ladislav Zikmund, ten však s obráncem na zádech zakončil nepřesně.

Prodloužení zvládli Rytíři o poznání lépe než proti Vítkovicím. Kladno bylo od prvního buly aktivní a nakonec bylo odměněno. Ladislav Zikmund to vzal v přečíslení na sebe a zamířil přesně do horní části branky – 🚨 4:3.

Sestřih zápasu 🎬

Trenéři po zápase 🗣

David Čermák (Rytíři Kladno): Chtěli jsme potvrdit vítězství ze Zlína a opět bodovat. Do zápasu jsme vstoupili dobře, v prvních deseti minutách jsme byli aktivnější a měli jsme dvě přesilovky, které jsme nesehráli dobře. Získali jsme díky nim ale tlak. Potom jsme bohužel udělali dvě chyby, které soupeř potrestal a dostal se do vedení. Když navýšil na 3:0, tak to s námi nevypadalo dobře. Gól na 3:1 nás ale vrátil do hry, zase jsme začali být aktivní a vytvářeli jsme si šance v útočném pásmu. Se štěstím se nám podařilo vyrovnat.

Jan Tomajko (HC Olomouc): Zápas se pro nás začal vyvíjet dobře, první třetinu jsme vyhráli 2:0 a hned na začátku druhé jsme zvýšili na 3:0. Kladno ale od první minuty hrálo výborně a mělo výborný pohyb. V první třetině jsme dali góly z dvou protiútoků. Za stavu 3:0 jsme trochu vypli a už jsme se do toho nemohli dostat. Ve třetí třetině mělo Kladno více šancí, ale my jsme měli trestné střílení, ze kterého jsme mohli rozhodnout. Bohužel jsme nerozhodli. Prodloužení už je loterie. Kladno mělo bohužel jedno přečíslení. Pro nás je to ztráta, protože vedení 3:0 bychom si neměli nechat utéct.