Rytíři před důležitým soubojem posílili a do svého mužstva přivedli z Ústí nad Labem známou tvář! Kladenský odchovanec Antonín Melka strávil poslední čtyři roky na severu Čech, před nejdůležitější částí sezony se ale vrátil zpátky domů. Ve svém původním působišti byl nejlepším střelcem mužstva a zároveň druhým nejproduktivnějším hráčem (13+13), měl by tak ještě vyztužit druhou nejlepší ofenzivu, kterou se Kladno může pyšnit. „Tonda naskočí už v sobotu ve Vsetíně, bude hrát v lajně s Láďou Zikmundem a Patrikem Machačem. Určitě ho využijeme i na přesilovky,“ prozradil trenér David Čermák. Ten zároveň odpověděl i na otázku, kterou si řada fanoušků kladla – je už tým kompletní nebo se ještě jedná o posilách? „Ještě s některými hráči jednáme,“ uvedl stručně kladenský kouč.

Dobrou zprávou pro kladenské příznivce je určitě fakt, že několik hráčů, které trápily zdravotní problémy, už se opět zapojilo do tréninkového procesu. V pátek konkrétně kroužilo spolu s týmem po ploše už i trio Josef Zajíc, Matyáš Zelingr a Jakub Hajný. „Kluci se pomalu uzdravují a už se zapojili do tréninku. Kuba Hajný ani Matyáš Zelingr ale proti Vsetínu ještě nenastoupí. Nastoupí nejspíš až příští týden ve středu,“ vysvětlil Čermák. S mužstvem tak už momentálně netrénuje jen Adam Kubík, kterého trápí potíže se zády.

Rytíři jsou před sobotním soubojem v tabulce třetí a mají jistotu, že ať se sejdou výsledky jakkoliv, v tabulce určitě přes víkend neklesnou. Čtvrtý Motor má totiž čtyřbodovou ztrátu. Naopak je ale ve hře varianta, že by Kladeňáci mohli zamířit vzhůru! Na svého soka totiž ztrácí přesně tři body a celkové skóre mají jen o čtyři branky horší. Pokud tedy Kladno porazí svého soka o tři nebo více branek, bude druhé. Pokud zvítězí s menším rozdílem, bodově se s Valachy vyrovná, ale skončí na třetím místě. Kladeňáci navíc půjdou do utkání s výhrou v zádech – naposledy doma porazili nevyzpytatelnou Porubu 3:2!


Vsetínská ofenziva drtí soupeře za soupeřem

Valaši jsou v této sezoně vůbec nejútočnějším týmem celé soutěže a už nastříleli 159 gólů! Díky této ofenzivní smršti se Vsetín zařadil mezi nejužší špičku ligy a aktuálně hájí druhé místo. Důležité je také zmínit, že oproti Kladnu má zápas k dobru. A k dobru má navíc taky fantastickou formu z posledních duelů! Valaši totiž vyhráli šestkrát v řadě. Postupně porazili Jihlavu 3:2, Slavii 3:2 v prodloužení, Přerov 4:2, České Budějovice 3:2, Prostějov 4:1 a naposledy Kadaň 5:1! Touto sérií Vsetínští předvedli, že dokáží porazit i ty nejsilnější soupeře – poradili si s první Duklou i se čtvrtým Motorem. Když se k formě Vsetína přidá výborná atmosféra Na Lapači, je jasné, že Rytíře nečeká vůbec nic snadného.

Hlavním důvodem, proč jsou Valaši tak produktivní v ofenzivě, je vynikající útočné trio Luboš Rob (33+22) – Antonín Pechanec (17+34) – Vít Jonák (18+27). Rob je v Chance lize nejlepším střelcem i nejproduktivnějším hráčem a Antonín Pechanec je pro změnu nejlepším nahrávačem soutěže. Ondřej Slováček (9+21) má zase nejvíce kanadských bodů ze všech beků. Když se k tomu přidá druhá nejlepší přesilovka v lize (20,28 %), musí být každému jasné, proč dává Vsetín tolik branek. Co se týče gólmanů, Valaši točí dvojici David Gába (91,41 %) – Jan Šelepněv (90,06 %), přičemž o něco větší prostor dostává běloruský gólman.


Vsetín se zahalí do rudé

Utkání Vsetína proti Kladnu doprovodí Na Lapači akce Hokej na dřeň, která má za cíl nalákat zájemce do Národního registru dárců kostní dřeně. V souvislosti s touto myšlenkou domácí hráči vymění tradiční žlutozelené dresy a nastoupí v rudých trikotech! Dresy se poté budou od neděle 20. 1. do pondělí 28. 1. dražit na webu sportovniaukce.cz. Celý výtěžek z aukce půjde na účet nové benefice hokejbalového Stoupa cupu pod názvem #zustanvehre, kterou se podpoří vsetínský spolek Roska a jejich klienti trpící onemocněním roztroušené sklerózy. Rytíři se do dobročinné akce přidali a do dražby věnovali podepsaný dres svého majitele a legendárního útočníka Jaromíra Jágra!


Utkání 48. kola Chance ligy VHK ROBE Vsetín - Rytíři Kladno se odehraje v sobotu 19. ledna od 17:30 na vsetínském zimním stadionu Na Lapači. Utkání můžete sledovat živě na HokejkaTV

STATISTIKY 
VHK ROBE Vsetín Rytíři Kladno
Bilance 
2. místo 3. místo
43 zápasů, 24-6-2-11 44 zápasů, 24-4-3-13
86 bodů, skóre 159:115 83 bodů, skóre 152:112
Lídr kanadského bodování 
Luboš Rob Petr Vampola
55 b (33+22) 42 b (11+31)
1. místo v lize 7. místo v lize
Nejlepší střelec 
Luboš Rob Ladislav Zikmund
33 g 20 g
1. místo v lize 7. místo v lize
Nejproduktivnější obránce 
Ondřej Slováček Jiří Říha
30 b (9+21) 22 b (11+11)
1. místo v lize 9. místo v lize
Přesilovky
úspěšnost 20,28 % - 2. místo úspěšnost 14,61 % - 10. místo
Oslabení 
ubránění 87,56 % - 3. místo ubránění 86,38 % - 5. místo
Brankáři 
David Gába Adam Brízgala
21 zápasů - 15 výher, 6 proher 22 zápasů - 13 výher, 9 proher
úsp. 91,41 %, prům. 2,36 g/z úsp. 91,15 %, prům. 2,70 g/z
Jan Šelepněv Lukáš Cikánek
26 zápasů - 17 výher, 9 proher 22 zápasů - 15 výher, 7 proher
úsp. 90,06 %, prům. 2,63 g/z úsp. 92,08 %, prům. 2,22 g/z