7. kolo ELIOD ELD – 2. část – skupina A – 12. 1. 2019 ČEZ Stadion, Kladno

Hradec Králové
2

Rytíři Kladno: Suk – Danda, Alscher, Koštoval, Kohlíček, Ticháček – Kouba, Sojka, Hrabík, Šilhavý, A. Bareš, Z. Nedvěd, Štěpánek, Adam, Šapovaliv, Chrenka. Trenéři: Procházka, Ton, Nedvěd.
Mountfield HK: Tichý (20. Žalčík) – Táborský, Boukal, Havlíček, Řehák, Pelda, Pinkas – Giesl, Gaspar, Budina, Pajer, Jirků, Beneš, Novotný, Souček, Jerman, Marha. Trenéři: Luštinec, Štohanzl, Svoboda, Tvrdík.

Branky a nahrávky: 5. Koštoval (Alscher, Hrabík), 12. Šapovaliv (Chrenka), 16. Kouba (Adam, Sojka), 18. Koštoval (Ticháček, Hrabík), 20. A. Bareš (Kohlíček, Šapovaliv) – 48. Budina (Beneš, Jirků), 60. Budina, 62. Pelda (Beneš). Třetiny: 5:0, 0:0, 0:2 – N 0:1. Vyloučení: 3:7 + Pelda (MHK) 10 min.. Využití: 1:0. Střely na branku: 39:19. Rozhodčí: Luczków – Toman, Domský. Diváci: 80

První třetina patřila jasně domácím, kteří soupeře přestříleli poměrem 18:5. Už v páté minutě otevřel brankový účet Michal Koštoval, jenž odstartoval kladenskou kanonádu – 1:0. V polovině dvanácté minuty navýšil vedení na rozdíl dvou branek po přihrávce Samuela Chrenky Matyáš Šapovaliv – 2:0. O chvíli později Martin Adam vytvořil gólovou pozici pro bezchybně zakončujícího Ondřeje Koubu, který upravil vedení Rytířů – 3:0. Druhou branku v zápase zaznamenal po nabití Jiřího Ticháčka důrazný Michal Koštoval – 4:0. Brankáře Jakuba Tichého vyhnal ještě před první sirénou z branky využitou přesilovkou Adam Bareš – 5:0.

Po dvou třetinách Štěpán Suk stále živil naděje na čisté konto, ale to mu přesně na začátku čtyřicáté osmé minuty překazil první úspěšnou trefou hostí Matyáš Budina – 5:1. Útočník lvů se prosadil ještě jednou, tentokrát dvacet tři vteřin před koncem závěrečné částí – 5:2.

Dvougólově obohaceni hosté přidali i třetí branku. V nadstavbě Marek Pelda svou přesnou střelou vystřelil pro svůj tým jeden bod.