II. část - 16. kolo extraligy st. dorostu - 20. 1. 2018 ČEZ stadion, Kladno

Hradec Králové
1

Rytíři Kladno:  Novotný – Funk, Volráb, Šmatlák, Flachs – M. Bláha, Tržil, O. Bláha, Hašek, Bernat, Zíka, Routa, Kulma, Urban, Rendla, Čermák, Filip. Trenéři:  Čermák, Procházka.
Mountfield HK: Vacek – Kukla, Voňka, Janoušek, Pěnčík, Kynčl, Kuboš – Šedivý, Sklenář, Jakubec, Síla, Pinkas, Hrabčák, Šánek, Komma, Poppel. Trenéři: Krátoška, Řehák, Luštinec.

Branky a nahrávky: 25. Flachs (O. Bláha), 49. O. Bláha (Filip), 52. Kulma, 58. Filip, 58. Bernat – 30. Pinkas (Poppel). Třetiny:  0:0, 1:1, 4:0. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Střely na bránu: 36:33.  Rozhodčí:  Velčovský – Lhotský, Svobodová. Diváci: 70.

První třetina nenabídla divákům příliš mnoho podívané, jelikož si oba týmy nechaly první góly až do prostřední části hry.

V druhé periodě se jako první prosadili domácí. Nutno podotknout, že oslabení svědčilo jak juniorům, kteří v početní nevýhodě vstřelili hned tři góly, tak i staršímu dorostu. Ve čtyřech hráčích na ledě se prosadil Josef Flachs a otevřel skóre zápasu – 1:0. V utkání zápasu se poprvé prosadili i hosté. K puku se dostal Tadeáš Pinkas a stav utkání byl rázem vyrovnaný – 1:1.

Třetí dějství bylo v naprosté režii Rytířů. Gólové hody odstartoval Ondřej Bláha ve 49. minutě – 2:1. Po nedovoleném zákroku v podobě podražení se k trestnému střílení postavil Natanael Kulma, který tváří v tvář Vackovi uspěl – 3:1. V 58. minutě se Kladýnko prosadilo rovnou dvakrát. První úspěšnou trefu zařídil Matyáš Filip, kterého následoval Tomáš Bernat a o zisku třech bodů bylo v tu chvíli jasno – 5:1.