„Na bohatou historii kladenského hokeje nesmíme zapomínat a o to více je teřba připomínat ty, kteří ji vytvářeli. I to je jeden z důvodů, proč vlastně klubová Síň slávy vznikla,“ říká tiskový mluvčí Rytířů Kladno Vít Heral, jenž už před více než rokem avizoval, že se nejedná o uzavřenou společnost. „Vybírat osobnosti je nelehký a někdy trochu i nevděčný úkol. Letos jsme se rozhodli doplnit Síň slávy o pět členů, což je relativně velký počet, ovšem nikoliv konečný. Každoročně chceme síň slávy po malých krůčcích rozšiřovat,“ upozorňuje Heral.

Vybrat co možná nejlépe z dlouhého seznamu významných osobností si znovu dali společně za úkol zástupci klubu Rytíři Kladno, Fanklubu Poldi Kladno a sportovní novináři celoživotně spjatí s kladenským hokejem - bývalý šéfredaktor sportovní redakce České televize Otakar Černý, šéfredaktor sportovní redakce Českého rozhlasu Miroslav Bureš, šéfredaktor sportu středočeského Deníku Rudolf Muzika i redaktoři deníku Sport.

V Síni slávy se letos uvedením Jindřichů Karase a Lidického zkompletuje legendární útočná řada přelomu šedesátých a sedmdesátých let Vimmer - Karas - Lidický.

Významné pocty se dočká také jejich vrstevník Zdeněk Hrabě, bývalý vynikající útočník a opora Kladna, později trenér i ředitel zimního stadionu. Bezpochyby výjimečná osobnost.

Po Jiřím Kulíčkovi a Miroslavu Krásovi je teprve třetím brankářem v Síni slávy Miroslav Termer. Čtyřnásobný mistr ligy chytal za Kladno dlouhých patnáct sezon!

Zástupcem pozdější generace je mistr světa z roku 1985 Vladimír Kameš, bývalý skvělý úotčník s jedinečnou technikou, který své zkušenosti nadále předává jako trenér kladenské mládeži.

Nově uvedené osobnosti vám podrobněji ještě představíme na webových stránkách Rytířů!

Ke slavnostnímu uvedení nových osobností do Síně slávy kladenského hokeje dojde na ledě kladenského ČEZ stadionu při druhém utkání čtvrtfinále play off v úterý 1. března.

Osobnosti v Síni slávy kladenského hokeje

BACÍLEK Stanislav, BAUER Lubomír, ČERMÁK Bohumil, JÁGR Jaromír st., JÁGR Josef, HRABĚ Zdeněk, KABERLE František ml., KABERLE František st., KAMEŠ Vladimír, KARAS Jindřich, KRÁSA Miroslav, KŘIVÁČEK Miroslav, KULÍČEK Jiří, LAITNER Hugo, LIDICKÝ Jindřich st., MÜLLER Zdeněk, NELIBA Jan, NOVÁK Eduard, NOVÝ Milan, POSPÍŠIL František, PROCHÁZKA Martin, PROŠEK Bohumil, SKRBEK Milan, SÝKORA Václav, SÝKORA Vlastimil, ŠINDLER Zdeněk, TERMER Miroslav, VEJVODA Otakar st., VEJVODA Otakar ml., VIMMER Josef, VINŠ Jaroslav, VOLF Jaroslav.

Jména uvádíme v abecedním pořadí. / Foto: Společný snímek osobností, které byly do Síně slávy uvedeny dne 13. listopadu 2014 na kladenském zimním stadionu.