„Stejně jako v případě Marka Račuka jsme hledali typově vhodného hráče pro naše mužstvo, zkušeného a fyzicky dobře vybaveného, tentokrát ale do defenzivy. Arťom má všechny požadované parametry,“ uvedl sportovní manažer Rytířů David Čermák.

Sto devadesát centimetrů vysoký a sto kilo vážící Těrnavskij  po příletu dopoledne ubytoval ve Sporthotelu Sletiště a dnešní utkání Kladna na Slavii zatím bude sledovat z tribuny. „Letos ještě nehrál a pravděpodobně nastoupí až za týden v Třebíči. Víme o něm, že je fit, ale nejprve se musí sžít s mužstvem a potrénovat,“ doplnil Čermák.

Arťom Těrnavskij je mistrem světa do 18 let (2001). V KHL respektive Superlize nastupoval za Novosibirsk, Ufu, Novokuzněck, CSKA Moskva, Minsk, Viťaz Čechov, HK Atlant, Vladivostok a naposledy vloni za Chanty-Mansijsk a Nižnij Novgorod. Zahrál si i druhou nejvyšší ruskou soutěž VHL (THK Tver), působil také v Kazachstánu a jeden ročník strávil v německé nejvyšší soutěži DEL (Hannover Scorpions).

A pro zajímavost. Těrnavskij dokonce jednou nastoupil i proti Kladnu. Bylo to v únoru 2014 při olympijské pauze v přípravném duelu Vladivostok - Kladno (6:1), který se odehrál v Liberci. Tehdy proti němu z našich současných hráčů stáli Lukáš Cikánek, Václav Kolářík, Jakub Strnad, Vítězslav Bílek, Jan Rudovský, Patrik Machač, Michal Lukáč a Vojtěch Šilhavý.