Už téměř tradičně se nám podařilo strhnout na naši stranu špatně rozehraný zápas. Jaké jsou ale tyto utkání z pohledu gólmana?
Není to nic lehkého. Nezačínáme dobře, dostáváme góly většinou ještě v první třetině a pak se to těžko dotahuje. Teď máme zatím trochu toho štěstí, že góly dáme a zápasy otáčíme. Ale může se stát, že gólů bude méně a budeme muset uhrát zápasy ne na pět, ale třeba na dva inkasované góly. Takže bude potřeba minimálně v první třetině hru zjednodušit a hrát lépe.

Zatím ale ukazujeme, že máme hlavně v domácích zápasech velkou sílu jakkoli špatný vývoj utkání otočit?
Síla v nás určitě je, ale potřebovali bychom ji ukázat i v první třetině. Od druhé části pak většinou hrajeme úplně jiný hokej, dáváme góly a je to o hodně lepší.

Kdy Ti při zápase bylo v bráně nejhůř?
Tak hodně těžký byl už začátek utkání a stejně tak gól na 0:3. Pak to nebylo jednoduché ani v závěru zápasu, kdy tam měli trochu tlak. Ale jsme rádi, že jsme to ubránili. Je dobré, že do šancí se umíme dostat a i gól umíme dát. Hokej je o chybách a když budeme celých šedesát minut dělat to, co máme, tak to snad bude už jen lepší a lepší.

Když začínáme zápasy obracet, tak je důležité už další branky neinkasovat. Cítíš v těchto momentech na sebe ještě větší tlak?
Já to beru asi stejně, ať je to 0:0 nebo 0:3. Anebo 3:0. Snažím se vždy vše chytit a dát klukům šanci na skórování, abychom se dostali do vedení.

"Oslabení jsme bránili dobře, ale Gulašův nájezd byl perfektní."

Plzeň před zápasem disponovala nejlepšími statistikami v přesilovkách, proti nám se ale v početní výhodě neprosadili?
Měli tam pár šancí, ale podle mě jsme oslabení odbránili docela slušně, takže v nich gól nedali. Ale stále je tam pár zbytečných chyb a zbytečných gólů z nich, kterých už se musíme zbavit.

Už to pomalu vypadalo, že budeš první gólman, který letos nedostal branku od Milana Gulaše, ale nakonec přišla devět minut před koncem penalta. Dalo se s jeho nájezdem něco dělat?
Udělal to velmi dobře. Dobrá práce rameny i naznačení hokejkou. Za mě to byl perfektní nájezd a navíc dobře trefený. Chytit se dá samozřejmě všechno, ale tady musím uznat, že v tom má své kvality.

Máme na Kladně užší kluziště než má většina soupeřů. Vyhovuje to i Tobě?
Mě moc ani ne. Přeci jen jsem poslední tři roky hrál ve Finsku a tam jsou hřiště velká, takže jsem si na ně za tu dobu dost zvyknul. Možná je za tím trochu i ta třetí branka. Myslím si, že jsem stál dobře, ale puk při té střele trochu zaplaval. Takže potřebuji ještě dotrénovat střely z úhlů.

A jinak na kladenské prostředí a stadion jsi si už zvyknout stačil?
Tak toto je tu výborné. Fanoušci jsou super, vidím jak tím při domácích zápasech úplně žijí. Jak dáme gól, tak nás ženou dopředu. A s každým dalším gólem víc a víc. A i co se tu týká okolí, tak je to super.

"Musíme brát body, kde to jen půjde."

Můžeš tedy trochu shrnout pocity po dosavadních cca dvou týdnech kladenského angažmá?
Za mě je to dobré - těší mě vítězství, těší mě hlavně body do tabulky, ty jsou pro nás důležité. A z mé strany bych chtěl dostávat méně gólů. Například oproti dnešku alespoň o jeden až dva méně. A pak už to bude super.

Jak hodně je důležité, že jsme vítězstvím neztratili kontakt se středem tabulky?
Každý bod je pro nás důležitý, i kdyby měl být jeden. Tři jsou samozřejmě nejlepší a dnes jsme o ně obrali Plzeň, která bude letos útočit hodně vysoko, třeba i na titul. Podobně jsme si poradili i s Libercem a to je pro nás jen plus. Musíme se soustředit na každý zápas a brát body, kde to jen půjde.

Další zápas hrajeme až příští neděli v Mladé Boleslavi. Už víte, jak budete těch devět dní trávit?
Před přípravou na Boleslav nás čeká pár dní volno. Já se chystám domů na Slovensko, jedu si pro nějaké věci a pro přítelkyni. Přistěhuje se sem i se psem. Zatím sice bydlím na pensionu, ale brzy už bychom to měli změnit na nějaký byt.