15. kolo Tipsport extraligy – 29. 10. 2019 ČPP Aréna, Hradec Králové

2

1

Mountfield HK: Mazanec – Linhart, Zámorský, Cibulskis, Nedomlel, Rosandič, F. Pavlík, Allen – Červený, Rákos, Smoleňák – R. Pavlík, Cingel, Paulovič – Chalupa, Koukal, Jergl – Perret, Kubík, Klíma. Trenéři: Martinec, Růžička, Krátoška, Svoboda.
Rytíři Kladno: Godla – Nash, Austin, Zelingr, Kehar, Barinka, Smetana, Romančík – Jágr, Stach, Zikmund – Valský, Kaut, Réway – Redlich, Melka, Strnad – Hajný, O’Donnell, Š. Bláha. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.

Branky a nahrávky: 58. Červený (Smoleňák, Paulovič), 64. Rosandič (Paulovič) – 50. Austin (Réway). Třetiny: 0:0, 0:0, 1:1 – 1:0. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Střely na branku: 40:18. Rozhodčí: Pešina, Svoboda – Kajínek, Špringl. Diváci: 6 890. Nejlepší hráči utkání: Matěj Chalupa – Denis Godla.

Zápas odstartoval bez většího rozkoukávání hráčů. Kladno hrálo hned v úvodu přesilovou hru a zejména Ladislav Zikmund operující před brankovištěm byl hodně nebezpečný. Žádná možnost se ovšem neujala. Naopak na konci oslabení ujel do úniku Lukáš Cingel, na němž si však smlsl Denis Godla. Kladenský gólman měl další hodně těžkou práci při početní výhodě soupeře, Rudolfa Červeného ale skvěle vychytal. Po zbytek třetiny už měl Godla více práce než jeho protějšek Marek Mazanec. Až v úplném závěru orazítkoval tyčku kapitán Kladna Jakub Strnad.

To druhá část začala o něco opatrněji. Až po téměř šesti minutách hry měl exkluzivní příležitost Antonín Melka! Ten si po obdržení puku na pravém kruhu ještě sjel blíž k bráně a zkusil kličku, jenže Mazanec se na brankovišti výborně natáhl a zasáhl betonem. Petr Koukal pak pálil v tutovce z první, ale branku těsně minul. Vše navíc jistil Denis Godla, který se velmi dobře přesunul. Když pak Smetana ztratil kotouč před vlastním brankovištěm, musel Godla vytáhnout famózní semafor. I tentokrát obstál.

Ta pravá zkouška pro kladenského brankáře ale měla teprve přijít na začátku třetího dějství! V jednu chvíli totiž byli vyloučeni Matyáš Zelingr a Tomáš Kaut a hosty čekalo dvouminutové oslabení tří proti pěti. Denis Godla byl však naprosto nepřekonatelný a i bránící trojice mu to několikrát usnadnily. Když už pak při vyrovnaném počtu hráčů na ledě směřoval puk za záda kladenského gólmana, výborně zakročil Martin Kehar. K šancím se tak po přestání tlaku dostali i Rytíři! Brady Austin dostal puk na modrou čáru a další svojí přesilovkovou trefou otevřel skóre utkání – 0:1. Domácí ale vystupňovali svůj tlak a v přesilovce udeřili. Radek Smoleňák krásně našel Rudolfa Červeného, který už zakončoval v podstatě do prázdné – 1:1. Kladno hrálo v posledních dvou minutách třetí třetiny přesilovku, tentokrát však bezúspěšně.

V prodloužení už ale byli nebezpeční pouze domácí. Denis Godla zlikvidoval opět několik velikých možností, jenže poté, co mu puk proklouzal mezi nohami, zakončoval Mislav Rosandič už do prázdné 2:1.

Trenéři po zápase 🗣

Petr Svoboda (Mountfield HK): Přišel plný dům fanoušků, což si myslím, že hráče paradoxně svazovalo. Nepodali jsme takový výkon jako v Liberci. Samozřejmě to nebylo jenom lidmi, ale i velice dobrým výkonem Kladna, který nás dvě třetiny k ničemu nepustil, a střídaly se šance na obou stranách. Měřítko snesla až třetí třetina, kdy jsme soupeře dostali pod tlak, ale dneska jsme nebyli schopní dát gól. Rozhodly nerovnovážné situace. Kladno v ní dalo gól, nás mrzela nevyužitá dvouminutová přesilovka pět na tři, ale nakonec jsme v klasické přesilovce vyrovnali, za což jsme velice rádi. Potom jsme měli trošku štěstí v prodloužení.

David Čermák (Rytíři Kladno): Prohráli jsme 1:2, máme jeden bod, Hradec dva a já mu k tomu gratuluju. Víc k tomu nemám co říct.