Otázky fanoušků jsou časově řazeny a ponechány v původním znění bez korektur. Opakující se dotazy nejsou uvedeny. 

10.10.2017 20:45:53 – Lukyasek » Po vydarene sezone v Usti,nemel si na vyber vic moznosti? A Proc prave Kladno? Nechybi ti Jarda Roubik ?

Možností jsem měl víc, ale prostě mě to táhlo na Kladno. Klub tady má historii a konečně jsem chtěl něco vyhrát. Hlavně tedy rozhodl asi týmový úspěch. Jarda Roubík je asi nejlepší centr v první lize, takže komu by nechyběl. Ale nemůžu si stěžovat, tady hraji s Klozákem a Machym a jsem spokojený.

10.10.2017 20:49:24 – Andrea » Dobrý den. Rolí z hokeje znáte už určitě hodně. Jaká je ale role otce? Gratuluji k ní!

Děkuji. Zatím je to pro mě veliká neznámá, učím se každým dnem. Pro mě to ani tolik náročné není, přítelkyně toho má na práci s malým mnohem víc.

10.10.2017 20:51:22 – Jirka Sysel Soběhrdy » Tak za prvé gratuluju k mimču a k hráči měsíce :-) a za druhé musím pochválit nejen tebe, ale celej tým za dobré výkony. Jediný co mě trápí je koncovka a přesilovky, jak na tom pracujete?
Díky za odpověď a ať se daří :-)

Před zápasem se věnujeme přesilovkám a vždy si je chvíli vyzkoušíme. Že bychom se na to ale úplně zaměřovali, se nedá říct. Jinak máme plno šancí, hodně jich nevyužijeme a to musíme zlepšit. To je nejen o tréninku, ale také o klidu na hokejce.

10.10.2017 20:52:57 – Kája » Ahoj Davide, gratuluji ke gólům a k miminku! Moje dnešní otázka zní - Máš raději kávu a nebo čaj? :-)

Děkuji. U mě záleží na situaci. Piju oboje, takže je to u mě tak padesát na padesát.

10.10.2017 21:02:54 – Anonym » Kdy jsi začal s hokejem?

Začínal jsem asi ve čtyřech letech v Děčíně. Hrál jsem spolu s hokejem i fotbal, protože ho hrál i můj táta. Hokej mě začal bavit, když jsme ho hráli s kluky venku na ulici na chodníku. Bavilo mě oboje, pak jsem si ale musel vybrat a rozhodl jsem se pro hokej.

"Z loňského týmu mi nejvíc chybí Tenky."

10.10.2017 22:10:19 – Holec » Ahoj Davide. Libi se mo tvoje hra - a hlavne tvoje prihravky a goly :) Muzes prozradit na co se momentalne v treninku nejvic zamerujes, v cem by si se chtel dal zlepsovat?

Zrovna v přihrávkách mi přijde, že mám hodně velkou mezeru (smích). Ve střelbě se snažím být hlavně přesný, ale letos jsem měl určitě hodně šancí, abych dal více gólů. Zatím dávám spíš teče, až proti Slavii jsem dal gól po střele.

10.10.2017 23:19:07 – MP » Čau Davide, gratuluju ke hráči měsíce. Na plný čáře si to zasloužíš. V týmu prostě vynikáš. Ještě aby vám to tam začalo padat s Klozákem a bude to nejlepší ! Pamatuju si, jak jsem tě nemohl strpět společně s Honzou, když jste si nás namazali v play off :D Takzě Sorry a hlavně velký dík že to na Kladně táhnete :) Jinak otázky: Kdo ti nejvíce schází z minulého kádru a jestli si ještě pamatuješ když si hrál proti Kladnu na obránce Brendona Nashe ? Jestli si s ním byl někdy v souboji a jak se ti proti němu hrálo. Právě totiž takový typ obránce mi na Kladně schází. Děkuji za odpovědi a přeju spoustu zdraví a čuch na góly ještě víc než teď :D)

Nejvíc mi chybí asi Tenky, protože jsme spolu byli už v Ústí. Vždycky jsme spolu dobře vycházeli, protože jsme oba Děčíňáci. Byla s ním sranda a byli jsme si blízcí. Brendon Nash byl výborný na přesilovky, byl to technický hráč, který když měl puk, tak dokázal vytvořit situaci, kterou překvapil soupeře. Byl to ofenzivní bek, který dokázal rozhodnout zápas i z pozice obránce.

10.10.2017 23:41:54 – Luky91 » Ahoj Davide, jak bys porovnal herní projev Rytířů z loňské sezóny a té letošní? Co se změnilo s omlazením kádru? Jinak gratulace a ať to střílí takhle parádně dál :)

Změnila se agresivita. Chceme hrát hodně aktivně jak v obranném, tak v útočném pásmu. Hrajeme hodně agresivně a aktivně. Máme hodně bruslivé mužstvo. Je tam Réďa a Strny a ti létají, jak kdyby byli na baterky (smích).

11.10.2017 1:07:02 – Marty » Dobrý den, Davide. Všichni na Kladně jsou jistě rádi, že konečně zúčtujete svůj gólový potenciál. Přesto všechno si nelze odpustit postřeh, že lajna s J. Klozem postrádá takovou tu zničující drtivou hrozbu, kterou jste nás předloni s Ústí n./Lab. v play-off vyřadili. Letos to vypadá, že Kloz přebral jakousi dirigentskou roli, proto i Vaše góly přibývají a Machač má jakousi dvojroli. Ten ideální mezičlánek v podobě Roubíka tomu ale chybí. Dovedete si představit, že by i on se na Kladně objevil? Je známo, že Ústí vysoké ambice nemá, zvlášť teď při nemožnosti sestupu, čili kombinace radosti z hokeje opět s Vámi, možnosti radosti z nějakého úspěchu a financí pro něj a jeho mateřský klub, by i pro něj měla být poměrně lákavá?

Moc nejde srovnávat Ústí a Kladno. Tady se hraje úplně jiným stylem než v Ústí. Tam se nehraje v takovém tempu a hodně gólů jsme tam dávali z přesilovek, které měl Roubas výborně připravené a promyšlené. Tady je to jen o tom se ještě více sehrát a věřím, že to bude dobré. Myslím, že to, že by sem Roubas přišel, se nestane. On je v Ústí spokojený, takže se nemá kam hrnout. Navíc pochybuji, že by ho pustili.

11.10.2017 7:14:48 – Wajdy » Jaké jsou pro tebe zápasy s Ústím

V minulé sezoně to bylo ještě jiné, teď už beru Ústí jako každého jiného soupeře. Mají už taky z větší části jiný tým, znám tam už jenom někoho. Už to není ten tým, který jsme tam mívali.

"Máme mladé mužstvo a věřím, že budeme pořád růst."

11.10.2017 8:53:52 – kajman » kde je Matěj Pekr

Matěj byl zraněný, už ale chodí na tréninky a brzy by měl nastoupit.

11.10.2017 9:09:01 – Honza » Jakou radost jsi měl z narození prvního dítěte? Co manželka Veronika? Nezlobí?? :))

Radost jsme měli velikou. Narodil se nám krásný chlapeček a přítelkyně se o něho krásně stará. Malý přes den párkrát zabrečí, ale v noci je zlatý a spí.

11.10.2017 10:05:41 – Pipik68 » Čau Davide chtěl by si zkusit zahraničí.

Záleží, kde by to bylo. Už taky nejsem nejmladší, takže to pro mě není takové. Ale asi by mě to lákalo.

11.10.2017 12:55:36 – POLDI » Ahoj Davide. Přeji ti k hráči měsíce(myslím že už si tam měl být několikrát) Chtěl bych se tě zeptat jestli nenastalo na kladně takové to uspokojení že jsme tam kde jsme. Moc bych si přál aby tady byla extraliga spatky,ale nemůžu si pomoc,od sestupu do 1ligy mi přijde že to je takový,nějak to dopadne....na baráž tady si myslím mančaft je a vím že ten poslední krok je vždy nejtěžší. Ale přijde mi to tak,že někteří hráči to tam jdou odklouzat a ono ňák bude. Chce Kladno vůbec víš? Udělejte prosím proto maximum jako tým. Přeji mnoho gólů,zdraví tobě a celé tvé rodině. Blahopřeji k narození juniora. POLDI KLADNO.

Teď je tu daný určitý koncept, podle kterého se chce postoupit do dvou až tří let. Určitě si nemyslím, že by to tady někdo odklouzal. Věřím, že všichni hráči, kteří tu jsou, chtějí postoupit. Máme mladé mužstvo a věřím, že budeme pořád růst.

11.10.2017 14:55:32 – krtek » Dobrý den, jak byste zhodnotil prvoligové stadiony z pohledu hráče? Kde se Vám hraje nejlépe a kam se naopak netěšíte (ať už z hlediska zázemí pro hosty, atmosféry apod.)? Děkuji a ať se nadále daří.

Nejhezčí stadion je asi v Budějovicích – z ohledu atmosféry i kabiny a zázemí. V Ústí to mají také dobré. Nejhorší stadion mají momentálně asi Kadaň a Benátky.

"Když prohráváme, tak nás to nepoloží, zabereme a jsme schopni zápas otočit."

11.10.2017 15:09:41 – Jáchym Faber » Ahoj Davide posledni dobou se ti daří čím to je ? Minulou sezonu to nebylo špatné ale ted je to lepší jsem zato rád hlavně at to vydrží.Máš v plánu odejít z Kladna?doufám že ne.Moc ti fandím tak at se daří.

Teď mi to tam napadalo, i když jsem sám nečekal, že to půjde takhle rychle. Měl jsem asi štěstí na góly. Moc jich nedáváme, takže jsem rád, že se to povedlo. Sám toho ale taky dost spálím, takže to potřebuji pořád pilovat. V plánu z Kladna odejít nemám. Taky to nezáleží moc na mně, ale hlavně na vedení. Uvidíme, co osud přinese.

11.10.2017 19:52:54 – Tereza Žáková » Ahoj, jak si rozumis se švédskými spoluhráči? Děkuji, ať se ti daří a stále ti to tam padá.

Trochu se za to stydím, ale neumím moc anglicky, takže já si s nimi moc nepopovídám. Na rozdíl od některých kluků. Je to tak, že se pozdravíme česky nebo anglicky, ale do žádných větších rozhovorů se s nimi radši nepouštím.

11.10.2017 22:44:37 – ppetra47 » nádherný výkon s ČB chodím na každý zápas a fandím .....držím palce

Děkujeme.

12.10.2017 12:41:58 – Jindra » Dobrý den přeji Davide. Pochopitelně gratuluji, i já sem vám dal svůj hlas na svých dvou počítačích.
Ale mám otázky. Rytíři velmi často mají velmi špatné začátky zápasů, velmi často dotahují náskok soupeře. čím to je, čím je to, že vstup do zápasů je velmi často vlažný. Nebylo tomu jinak ani v prvních 10 minutách proti motoru. Další moje pravidelná otázka: Je, či není úzké hřiště pro rytíře výhodou? Mnohdy to vypadá, že ne příliš.
No a poslední: Střelecky to zatím většinou moc nefunguje. Myslíte že usilovným trénováním se může nějaký výrazný střelec najít, nebo že po 20 roce a později už tuto dovednost hráči nezvládnou a bude potřeba posil?
Ale jinak pochopitelně stejně, jako posledních asi 45 let držím kladnu palce a doufám, že to dopadne, i když je rozumné počítat s tím, že to nebude hned letos.

S Budějovicemi jsme určitě zaspali, možná jsme čekali, co předvedou. Poslední dva zápasy jsme ale měli dobrý a aktivní vstup do zápasu a pokaždé jsme vedli. Zároveň je dobře, že i když dostaneme gól na 1:0, tak nás to nepoloží, zabereme a jsme schopní zápas otočit. To je taky hodně důležité. Samozřejmě je ale lepší začít dobře a vést od začátku. Úzké kluziště určitě výhodou je. Když přijedou ta mužstva, která chtějí hodně hrát s pukem a roztáhnout hru, tak tady tu možnost moc nemají. Co se týče střelby, tak je jedno, jestli je hráči 20 nebo 25. Dá se to natrénovat, ale hlavně je to o pohodě na hokejce. Když bude člověk v pohodě, napadá mu tam pět gólů během tří zápasů, tak bude v pohodě a bude pro něho jednodušší dát góla, než kdyby se jedenáct zápasů trápil.

12.10.2017 18:39:04 – Roman » Ahoj Davide, v první řadě musím gratulovat k dobrým výkonům tobě a také celému mužstvu. Jen bych se chtěl optat, z pohledu diváka a hlavně fanouška rytířů mi přijde, že žalostně málo střílíme z první a tím ztrácíme kolikrát moment překvapení a před soupeřovou brankou málo cloníme, my z tohohle dostáváme poměrně lehce góly, je načase to soupeřům vracet. Jinak ještě jednou kluci, jedem a co nejvíce vyhraných utkání a hlavně ať se vyhýbají zranění.

Pravdou je, že bychom to z první měli zkoušet. Je tam spousta situací, kdy místo střely z voleje si to radši zastavíme, trvá to další dvě vteřiny, bek se k nám stihne vrátit a většinou to zblokuje. Určitě by to chtělo víc střílet z první, když je možnost. Clonit před gólmanem se letos snažíme hodně. Chceme to hrát tak, že budeme střílet ze všech pozic a někdo bude před gólmanem. Tak jsme taky dali hodně gólů z předbrankového prostoru. V dnešní době takové góly padají.

"Na pustý ostrov bych si vzal Štichyho, aby pro mě lámal bambusy."

12.10.2017 19:40:40 – Brába 13 » Zdravím Davide,
v první řadě ti rád popřál hodně štěstí v hokejovém i osobním životě. Dále bych se rád zeptal, proti komu se ti na tréninku nejhůř hraje a proč?  

Děkuji. Nejvíc nepříjemný je asi Štichy u mantinelů, od něj to bolí. Takže bych řekl asi jeho.

12.10.2017 19:52:27 – Skunk99 » Kdo má podle Tebe nejtvrdší střelu z aktuálního týmu Rytířů? (z útočníků i z obránců zvlášť :) )

Z obránců asi určitě David Štich, ten má fakt bombu. Z útočníků těžko říct. Každý má nějakou specifickou střelu, ale nezkoušeli jsme, kdo má nejtvrdší. Možná Matěj Pekr, Johan nebo i Réďa má dobrou šlupku.

12.10.2017 22:47:39 – BlueAndWhiteKnight » Někde jsem se dočetl, že bydlíte stále v Ústí nad Labem. Jaké je sem dojíždění? Jak dlouho na Kladno jedete? Neuvažoval jste o bydlení blíže ke kladenskému zimáku?

V Ústí bydlím stále, protože přítelkyně tam měla práci a bylo zbytečné, aby tam končila a hledala si práci na Kladně. Cesta je asi hodinu a deset minut. Jinak na Kladně mám byt s kluky, takže před zápasy tu zůstáváme.

13.10.2017 7:50:04 – Ptacik007 » Ahoj, mám takovou odlehčenější otázku. Kdyby si měl bojovat o přežití na pustém ostrově a mohli ti při tom pomáhat dva spoluhráči. Koho by sis vybral a proč?

První by byl Cigi, protože umí chytat ryby a zajišťoval by nám potravu. Jako druhého bych vzal možná Klozáka. Ale nevím, s čím ten by mi pomohl (smích). Nebo Štichyho, ten by mi tam aspoň lámal stromy a bambusy (smích).

13.10.2017 8:02:17 – PaniPoldi » V minulé sezoně fungovalo v týmu jakési Prostřeno, kdy hráči postupně hostili týmové večeře. Funguje to pořád? Zapojil si se do toho někdy? A jsi tak dobrý kuchař a hostitel jako střelec?

Já jsem se toho neúčastnil a letos to není. Jestli jsem dobrý kuchař – já si uvařím a chutná mi to. Přítelkyni nezbývá nic jiného než říct, že to je dobré (smích).

"Kotel je opravdu výborný. Konkurovat mu můžou snad jen České Budějovice."

13.10.2017 8:54:09 – MysakMickey » Určili trenéři, kdo bude kapitánem doma a kdo venku? Nebo prostě určili dva kapitány a ty se Strnym ses domluvil, kdo bude kde "kapitánovat".. popř. Mrzí tě, že neděláš kapitána před domácími fanoušky?

Rozdělili to přímo trenéři, kdo bude doma a kdo venku. Nemrzí mě to, prostě se to rozhodlo a tak to bereme. Být kapitán je pro mě nová role. Je to samozřejmě veliká čest mít na dresu céčko, ale zase tolik povinností nemám. Jsme mladý tým, každý má slovo a navzájem se posloucháme.

13.10.2017 9:28:47 – Kotelnik.cz » Ahoj Tůmič.. Mám otázku. Jak vnímáš fandění v Kladně? Vnímá vůbec hráč na ledě, co publikum křičí atd..? Není škoda, že kotel po vyhraném utkání už příliš nepoužívá při děkovačce odpovídačku "Kladno se nevzdává"? (Přijde mi, že tahle odpovídačka ještě více tým s fanoušky spojovala)

Určitě to vnímáme, protože kotel je opravdu výborný. Tomu můžou konkurovat snad jen České Budějovice. Máme určitě jeden z nejlepších kotlů ve WSM lize. Když se dostanou fanoušci do varu, když hrajem v útočném pásmu, tak je to opravdu hodně slyšet. Jsme za to moc rádi, že nás povzbuzují.

13.10.2017 10:00:59 – SharksFan97 » Kdyby si měl složit (podle tebe) nejlepší formaci WSM ligy, jak by vypadala? (prosím, vynech své spoluhráče z týmu Rytířů) A proč bys jednotlivé hráče do svého týmu zařadil?

Na centr bych dal Roubase. Křídla by dělali Nedorost s Tomášem Rachůnkem. Do obrany bych dal momentálně Podlipnika a Drtinu, ten teď dobře boduje. Do branky bych vybral asi Šimbocha.

13.10.2017 10:41:52 – Pelikan » Ahoj, chci se zeptat. Proč nosíš číslo 21? Má to nějaký speciální důvod?

Číslo 21 ani nevím, proč nosím. Kdysi jsem měl 12 a 21 na mě asi nějak vyzbylo v Ústí. Zkoušel jsem i jiná čísla jako 10 nebo 90, ale teď už nemám v plánu to měnit. Když je ta možnost mít 21, tak si ji vezmu.

13.10.2017 11:03:46 – HanzB » Máš ve WSM lize soupeře, který ti svým stylem hry nejmíň a nejvíc (většinou) vyhovuje?

Je to hrozně těžké říct, protože týmy se hrozně mění. Když jsem byl ještě v Ústí, tak bych určitě řekl Havířov. Teď se mi hraje dobře proti Ústí, protože mi přijde, že od toho vyřazení je to i mezi fanoušky vyhecované. Nejmíň mi vyhovují asi moravské týmy. Nejhůř se bude letos hrát asi ve Vsetíně.