7. kolo Tipsport extraligy – 5. 10. 2019 ČEZ stadion, Kladno

LIberec
3

Rytíři Kladno: Godla – Austin, Nash, Lakos, Kehar, Barinka, Smetana, Zelingr – Jágr, Stach, Zikmund – Redlich, Machač, Strnad – Valský, Kaut, O’Donnell – Hajný, Melka, Š. Bláha. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
Bílí Tygři Liberec: Peters – Graborenko, Šmíd, Kotvan, Knot, Derner, Hanousek, Havlín – Ordoš, Bulíř, Birner – Lenc, Filippi, Marosz – Zachar, Jelínek, Krenželok – Šír, Musil, Vlach. Trenéři: Augusta, Kudrna.

Branky a nahrávky: 14. Jágr (Stach), 54. Austin (Kaut, Zikmund), 58. Austin (Kaut), 59. Jágr (Austin), 60. Valský (Zikmund) – 5. Kotvan (Marosz), 17. Marosz (Filippi, Hanousek), 59. Birner (Graborenko). Třetiny: 1:2, 0:0, 4:1. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Střely na branku: 39:23. Rozhodčí: R. Svoboda, Úlehla – Lhotský, J. Svoboda. Diváci: 4 416. Nejlepší hráči utkání: Brady Austin – Rostislav Marosz.

Začátek zápasu byl pro Rytíře pořádně paradoxní. Kladno začalo skvěle a od začátku mělo tlak, po faulu Andrého Lakose ale Oldrich Kotvan využil přesilovku a poslal Bílé Tygry do vedení – 0:1. Domácí ale pokračovali dál v aktivní hře. Antonín Melka po geniální přihrávce Jakuba Hajného ale nastřelil jen tyč a Ladislav Zikmund několikrát v dobrých možnostech pohořel na Justinu Petersovi. Až ve čtrnácté minutě předvedl svoje umění opět Jaromír Jágr. Ten si vyjel zpoza brány a naněkolikrát zavěsil kotouč do protějšího růžku – 1:1. Z dalšího tlaku ale Kladno opět inkasovalo. Rostislav Marosz se dostal do rychlého protiútoku, Barinku poslal chytrou kličkou na párek a poté už doklepával za rozhozeného Denise Godlu – 1:2.

Druhá část se dala rozdělit na několik úseků. Kladno znovu začalo hodně dobře a po velikém tlaku do brankoviště se šla dokonce situace dvakrát zkoumat k videu. Ani jednou ale rozhodčí puk za brankovou čarou nenašli. Po delším přerušení hry se pak hra hodně zklidnila a svoji stíhací jízdu rozjeli Rytíři znovu až ve druhé polovině třetiny. Justin Peter však pokračoval v dobrém výkonu a mírný náskok držel.

Okolo půlky třetí části mohlo být definitivně rozhodnuto. Michal Birner dostal puk před úplně odkrytou klec, ale dlouho zpracovával a Denis Godla se zatím přesunul. Na druhé straně mohl hned z protiútoku srovnat Patrik Machač, Peters však skvěle zastavil jeho bekhendový pokus. Při přesilové hře už byl ale i hostující brankář bezmocný. Brady Austin vypálil od modré z první a dělovka skončila až v síti – 2:2. A dvě minuty před koncem si Austin vzal slovo znova! Při signalizované výhodě vystřelil od opět od modré a podruhé se mohl radovat – 3:2. Jenže to ještě ani zdaleka nebylo vše! Zakrátko srovnal při hře bez brankáře Michal Birner – 3:3. Kladno se pak ale dostalo opět do tlaku a další Austinovu famózní střelu dorazil do sítě Jaromír Jágr – 4:3. O slovo se navíc přihlásil ještě Jakub Valský, který využil dalšího Petersova pobytu na střídačce a trefil odkrytou klec – 5:3.

Sestřih zápasu 🎬

Trenéři po zápase 🗣

David Čermák (Rytíři Kladno): V prvních dvou třetinách jsme byli lepší, bohužel jsme pohořeli na naší koncovce. Šancí jsme měli dost, ale neproměňovali jsme je. Liberec z minima vytěžil dva góly a po dvou třetinách vedl. Byli jsme rádi, že se nám to povedlo otočit, ale bohužel jsme dostali gól na 3:3. Naštěstí jsme znovu dokázali dát gól a vyhrát.

Patrik Augusta (Bílí Tygři Liberec): Pogratuluji soupeři k výbornému výkonu. My jsme od prvního střídání byli horší, nepodali jsme výkon, který jsme si představovali. Soupeř hrál výborně a bruslivě, na malém hřišti nám dělal problémy při forčekingu. Nezvládali jsme hru v obranném pásmu a dostávali jsme se pod tlak. Díky brankáři jsme po dvou třetinách drželi slušný výsledek. Paradoxně když jsme hru trochu učesali ve třetí třetině, tak rozhodlo jedno oslabení.