První vydání 09:20. Aktualizováno 14:59, 09.01.14 / Foto: Marek Zagrapan na prvním tréninku v novém působišti.

Marek Zagrapan jako veliký talent nastoupil k prvním extraligovému zápasu za Zlín už v sezoně 2002/03, poté strávil celých pět let v nižších zámořských soutěžích. Přestože byl draftován v prvním kole na skvělém 13. místě Buffalem (2004), NHL si nakonec nezahrál. Talentovaný forvard se zúčastnil čtyř mládežnických světových šampionátů, na mistrovství světa dospělých si zahrál v roce 2010.

"Z důvodů velké marodky jsme hledali posilu do ofenzivy. Chybí nám čtyři útočníci, Marek se v tuto chvíli ukázal jako ideální varianta. Je to šikovný hráč, který v Třinci nedostával mnoho prostoru. Je předpoklad, že u nás bude moci ukázat, co v něm skutečně vězí. Věříme, že to bude pro náš kádr ta správná posila," uvedl sportovní manažer Martin Vejvoda.

Zagrapan v minulosti působil v týmech KHL Severstal Čerepovec a Chanty-Mansijsk, byl hráčem finské Hämeenlinny a poslední dva roky strávil v Třinci, kde také v roce 2011 pomohl k zisku mistrovského titulu. Letos ovšem na severu Moravy nedostal příliš prostoru na ledě a v pětadvaceti utkáních zaznamenal osm kanadských bodů za pět gólů a tři asistence.

ROZHOVOR s Markem Zagrapanem po první tréninku s Rytíři