FOTO: Tomáš Horna dnes a před jedenácti lety v dresu Rabatu Kladno (archiv klubu)

Ještě není jasný termín, kdy by se třiatřicetiletý útočník mohl znovu objevit v soutěžním zápase v kladenském dresu. Na Tomáše Hornu totiž vlastní hráčská práva Chomutov a je nutné doladit potřebné náležitosti.

„Myslím, že jednání mezi kluby jsou na dobré cestě. Paradoxně mi to papírování přišlo trochu vhod, protože jsem měl angínu a alespoň mám čas dobře potrénovat a některé věci s týmem nacvičit. Snad bych v příštím týdnu mohl hrát,“ věří juniorský mistr světa, který si poprvé za Kladno v seniorské extralize zahrál už v sezoně 1997/98 a zažil i slavný návrat mezi elitu před dvanácti lety.

„To jsou pro mě pořád nezapomenutelné zážitky, při baráži v Kladně byla neuvěřitelná a nádherná atmosféra. Snad se to podaří znovu a lidé se letos budou chodit dívat nejen na opravený zimák, ale hlavně na dobrý hokej,“ říká hokejista, který v uplynulých letech nastoupil například za extraligové České Budějovice a Plzeň, okusil ale i méně tradiční angažmá v Kazachstánu či Dánsku.

„Kazachstán mi hodně pomohl po všech stránkách, především po fyzické. Vloni mě zase mile překvapila úroveň dánské ligy,“ vypočítává. V letošní sezoně Tomáš Horna působil ve slovenské extralize, v pěti utkáních za Žilinu třikrát skóroval a připsal si jednu asistenci.

360 stupňů! Vzpomínáte?

S tímhle nájezdem Tomáš Horna jednoznačně vyhrál Zlatou helmu Sencor v roce 2008. Za nejlepší akci roku tehdy jako jediný hráč Kladna přebíral individuální trofej na Galavečeru českého hokeje v pražském Hiltonu. 

(Foto - koláž: Bohumil Kučera, Kladenský deník)