Za Rytíře nebudou nadále nastupovat útočníci Roman Přikryl, který se vrátil do mateřské Plzně, Jiří Burger, Petr Tenkrát a obránci David Růžička s Františkem Ptáčkem

„Vedení klubu předložilo Jiřímu Burgerovi, Petru Tenkrátovi a Davidu Růžičkovi nabídku nové smlouvy, na které se ovšem s hráči nedohodlo. Velmi jim děkujeme za odvedené služby a upřímně jim přejeme hodně štěstí v soukromém i sportovním životě. Poděkování a stejné přání směřuje i k Františku Ptáčkovi, kterého klub s nabídkou nového kontraktu na příští ročník neoslovil," uvedl tiskový mluvčí Rytířů Kladno Vít Heral.

Rytíři tak v tuto chvíli mají pod smlouvou čtrnáct hráčů a letní přípravu v pondělí zahájili tradičně i s několika juniory. „Další jednání s hráči pochopitelně pokračují. Osloven byl například obránce Pavel Skrbek, který bohužel upřednostnil jinou variantu a bude působit ve Znojmě. Věřím, že brzy potvrdíme i složení realizačního týmu," prohlásil Heral.


Lukáš Cikánek je kladenský odchovanec, který byl po většinu kariéry věrný svému mateřskému klubu, v dresu jehož A týmů se objevil v celkem devíti sezonách! V ročníku 2005/06 získal spolu s Kladnem juniorský mistrovský titul. Kromě svého rodného města nastupoval také za Chomutov, Beroun, Kadaň, Písek, Znojmo a naposledy za slovenské Nové Zámky. Po působení u východních sousedů se devětadvacetiletý gólman vrátil v ročníku 2015/16 zpět k Rytířům, jejichž barvy hájil i v poslední sezoně. V té podával vynikající výkony a ze základní části odcházel s následujícími statistikami - průměr 2 inkasovaných branek na zápas a úspěšnost zákroků 93,20 % ze 21 zápasů. Ve vyřazovacích bojích pak Cikánek předvedl svůj um naplno, když v průměru pouštěl jen 1,17 gólu za zápas a pochytal celkem 95,95 % všech soupeřových střel. V součtu si ve WSM lize drží úspěšnost zásahů na čísle 93,48 % a průměr obdržených branek za zápas na 2,14. 


Matěj Pekr učinil svoje první hokejové krůčky v rodném Uničově, v juniorských kategoriích ale oblékal dres Šumperku, za který rovněž poprvé nahlédl do dospělého hokeje. Od sezony 2010/11 nastupoval za Olomouc, s níž také dosáhl svého zatím největšího úspěchu, když v ročníku 2013/14 přispěl k postupu Hanáků do nejvyšší soutěže. V extralize však odehrál devětadvacetiletý střelec pouze 33 utkání v průběhu dvou sezon – častěji nastupoval v druholigové Třebíči, kde patřil mezi týmové lídry. Před loňskou sezonou podepsal Pekr smlouvu s kladenskými Rytíři, avšak po nevydařeném startu ročníku byl odeslán na střídavé starty zpět do Horácké Slavie, kde nabral parádní formu, kterou si přenesl zpátky do Kladna. Celkem posbíral v základní části za Rytíře 7 kanadských bodů (1+6) ve 22 zápasech a v play off stejný počet bodů (5+2) za 11 utkání. Nejvýrazněji se zapsal ve třetím semifinálovém zápase, kdy zařídil výhru 3:2 po prodloužení vstřelením hattricku. Pekr si připsal ve své kariéře ve druhé nejvyšší soutěži celkem 253 bodů (133+120).


Jan Kloz začal s hokejem v rodném Ústí nad Labem. Po přestupu do dospělého hokeje si vyzkoušel i druhou ligu za Děčín a Teplice, v sezoně 2006/07 však pomohl svému mateřskému klubu k postupu do extraligy. V té ale neodehrál ani zápas a v nadcházejícím ročníku si zahrál jen v Mostě. Po dobu dalších pěti let pak pendloval pravidelně mezi ústeckým klubem a Litoměřicemi, až se v sezoně 2013/14 definitivně usadil na soupisce Ústí nad Labem. Tu třicetiletý střelec opustil až v minulé sezoně, kdy přestoupil ke kladenským Rytířům. Celkem odehrál Kloz v posledním ročníku 62 utkání, v nichž získal 52 bodů (23+29). 22 gólů ze základní části z něj navíc učinilo nejlepšího kanonýra WSM ligy. Celkem odehrál Jan Kloz ve druhé nejvyšší české soutěži 485 zápasů a připsal si 298 kanadských bodů (118+180). 


Petr Hořava je další z řady kladenských odchovanců. Spolu s juniorským týmem dvakrát vybojoval titul pro mistry extraligy - v sezonách 2002/03 a 2003/04. Za A tým si poprvé zahrál už v ročníku, ve kterém slavil druhý juniorský titul, a následně se přesouval mezi Kladnem a prvoligovým Berounem. Od ročníku 2006/07 nastupoval pravidelně za Ústí nad Labem, s nímž si o rok později zahrál extraligu. Po sestupu Severočechů se vrátil zpět do rodného města a následně nastupoval za Znojmo, opět Ústí nad Labem a několik utkání odehrál také v dresu Třince a Sparty. Po odehrání kompletní sestupové sezony ve službách Kladna zamířil Petr Hořava do Anglie, kde hájil barvy týmu Milton Keynes Lightning. Po roce v EPIHL odehrál jedno utkání na Slovensku za Žilinu, zbytek ročníku ale odehrál v Přerově. V poslední sezoně nastupoval Petr Hořava opět za mateřské Kladno a získal 9 kanadských bodů (1+8) v 57 zápasech. Celkově Petr Hořava odehrál ve WSM lize 375 utkání, v nichž zaznamenal 103 bodů (25+78). 


Petr Štindl je vsetínský rodák, který také v tamním klubu začínal svoji hokejovou kariéru. V juniorském věku si vyzkoušel vedle Vsetína také hokej ve Znojmě a Novém Jičíně, až se v sezoně 2009/10 usadil na dva roky v juniorce Komety Brno. Sedmadvacetiletý obránce poté odešel na rok hrát hokej na Slovensko, kde hájil barvy Dukly Trenčín. Po návratu však nastupoval dvě celé sezony až za druholigovou Techniku Brno, až se ve své třetí sezoně v jejích službách dočkal střídavých startů v Litvínově. S ním poté slavil titul mistrů extraligy. Nadcházející ročník už strávil Štindl zpět v Kometě Brno, ze které zaskakoval v prvoligové Třebíči. V posledním ročníku pak oblékal dres Nových Zámků a Prostějova. Ve WSM lize si přitom připsal 4 body (2+2) ve 20 utkáních. Celkově má Petr Štindl na svém kontě 55 zápasů ve druhé nejvyšší soutěži, v nichž zaznamenal 12 kanadských bodů (5+7). 


Prozatímní soupiska - Rytíři Kladno

Brankář

Lukáš Cikánek

Obránci

Petr Hořava, Martin Kehar, František Matula, Jurij Repe, Petr Štindl, Matyáš Zelingr

Útočníci

Jan Kloz, Adam Kubík, Patrik Machač, Matěj Pekr, Tomáš Redlich, Jakub Strnad, David Tůma