Ztráta po třech vítězstvích

Kladeňáci se v baráži dostali do dobré pohody a postupně vybojovali domácí výhru nad Jihlavou a venkovní triumfy nad Litvínovem a znovu celkem z Vysočiny. Do 8. kola tak Kladno vstupovalo na vítězné vlně proti Vervě, která byla v kritické situaci a bezpodmínečně potřebovala zvítězit. Rytíři začali znovu dobře a zásluhou Romana Přikryla šli do vedení, ovšem v dalším průběhu se neprosadili ani z velikých šancí. Hosté naopak ještě v první části srovnali a ve druhé třetině přidali další dva zásahy. Kladenští nevytěžili ani ze závěrečného tlaku snížení, a tak na své konto připsali porážku 1:3. Se dvanácti body však zůstávají nadále druzí. Na vedoucí Karlovy Vary ztrácejí dva body a před dvojicí extraligových mužstev mají jednobodový náskok.

Jistotou na vhazování je Patrik Machač

V kanadském bodování kladenského klubu se toho po minulém kole mnoho nezměnilo. Polepšili si Roman Přikryl (2+2) a Jakub Strnad (1+2), Matěj Pekr (0+1) pak zapsal první barážový bod. Po osmi kolech tak zůstávají v prolínací soutěži bez bodu z pravidelně hrajících Martin Lenďák, Ladislav Zikmund nebo Patrik Machač. Právě Machač ale odvádí svoji práci i jinak – je nejúspěšnějším centrem Rytířů na vhazování. Konkrétně drží úspěšnost 55,84 %. O mnoho pak nezaostává Adam Kubík (4+2) s číslem 53,54 %. Tomáš Kaut (1+2) drží úspěšnost vhazování na rovných 50 % a o kousek pod ním je Roman Přikryl s číslem 49,44 %.


Energie se usadila na první příčce

Karlovy Vary si zatím velmi dobře kráčí za postupem, ve vyrovnané tabulce ale nemají nic jisté. Energie se dostala do dobré pohody díky vítězství 2:1 na ledě Jihlavy a následně smetla Litvínov ve venkovním zápase vysoko 5:1! Naposledy to vypadalo na další vysokou výhru Západočechů, nakonec to ovšem bylo drama. Karlovarští vedli doma nad Jihlavou už 3:0 a později 4:1, jenže hráči z Vysočiny třemi góly za tři minuty a devět vteřin vyrovnali. Zápas tak dospěl až do samostatných nájezdů, v nichž zařídil domácím vítězství 5:4 kapitán Václav Skuhravý. Energie tak upevnila svoji vedoucí pozici a se čtrnácti body má dvoubodový náskok na druhé Kladno. Stále tak platí, že každý jeden zápas může tabulkou pořádně zamíchat.

Daniel Vrdlovec se rozstřílel ve správnou chvíli

Nejproduktivnějším mužem karlovarské Energie je v baráži obránce Daniel Krejčí (1+4). Překvapením ale zůstávají hlavně výkony Daniela Vrdlovce (4+0), který po přestupu z Ústí nad Labem naskakoval hlavně ve čtvrté lajně. Devětadvacetiletý útočník se prosadil čtyřikrát z deseti střel a drží famózní úspěšnost střelby 40 %. Velmi dobře si v prolínací soutěži vede rovněž útočník Ondřej Beránek (2+2). Za očekáváním naopak zůstává brankář Filip Novotný. Gólman, který si podmanil tuto sezonu WSM ligy, musel v posledním kole střídat a na svém kontě má úspěšnost 90,96 % a průměr 2,86 gólu na zápas. To jeho náhradník Tomáš Závorka naskočil do tří utkání a v nich působil sebejistě. Důkazem je úspěšnost 97,01 % a průměr 0,88 inkasované branky na zápas.


Vzájemné zápasy v baráži

Rytíři si v baráži zatím rozdělili body s Karlovými Vary rovným dílem. Na ČEZ stadionu dokázali hosté ze západu Čech odpovědět jen na úvodní branku Tomáše Kauta a ve druhé části vystřelil Rytířům vítězství sváteční střelec Martin Kehar. Ten se v ligovém utkání trefil po více než třech letech. Konečné skóre 3:1 pak v závěru stanovil Roman Přikryl. Hned v dalším kole se oba týmy střetly znovu, tentokrát ale s naprosto opačným výsledkem. Kladeňáci šli do vedení zásluhou Daniela Kružíka, jenže pak už mířili přesně jen domácí. Kladno tak prohrálo 1:3.


9. kolo baráže o TELH Rytíři Kladno - HC Energie Karlovy Vary se odehraje v neděli 15. dubna od 16:00 na kladenském ČEZ stadionu. Vstupenky v prodeji on-line a v síti Sazka Ticket (na všech terminálech Sazky). Utkání můžete sledovat živě na HokejkaTV.