Jaromír Jágr v nejdražším kladenském dresu. (Foto: Josef Poláček)

Číslo 68 se sice v příhozech původně vyšplhalo až na sedmdesát tisíc, kvůli nečestnému výherci aukce ale nakonec dres po dohodě putuje ke kupci s druhou nejvyšší nabídkou. „Z výsledku aukce máme radost a znovu děkujeme Aukru za výbornou spolupráci, díky níž se nakonec podařilo prodat nejcennější dres opravdovému zájemci. Slavnostně mu jej předáme na příštím domácím utkání se Spartou,“ vysvětlil tiskový mluvčí klubu Vít Heral. „Celkově se dražba velmi povedla a klub tak může znovu významně podpořit Nadaci pro transplantace kostní dřeně. Rytíři aktuálně bojují o lepší výsledky v extralize, Nadace dlouhé roky o neporovnatelně víc,“ doplnil Heral.

NEJDRAŽŠÍ DRESY

Jaromír JÁGR - 35 000 Kč
Pavel PATERA - 17 500 Kč
Libor PROCHÁZKA - 16 100 Kč
Tomáš PLEKANEC - 9 100 Kč
Marek ŽIDLICKÝ - 8 100 Kč
Tomáš KABERLE - 8 100 Kč

 

Předseda správní rady Nadace Doc.MUDr.Samuel Vokurka, Ph.D. vyjádřil Rytířům velké uznání za realizaci aukce a opakovanou podporu. Už vloni totiž klub po společné sbírce hráčů a fanoušků podpořil Nadaci necelými sto tisíci korunami. „Jde o veliké povzbuzení a dar nejen pro naši Nadaci, ale především pro těžce nemocné pacienty - děti i dospělé – s leukémií a jinými nádorovými onemocněními kostní dřeně a lymfatických uzlin. Díky opakované pomoci klubu v získávání finančních prostředků můžeme dále podporovat rozvoj transplantačního a hemato-onkologického programu v naší zemi. Výtěžkem z akce podpoříme nábor a základní vyšetření dárců kostní dřeně Českého národního registru dárců dřeně a část prostředků bude možno díky výši získané částky věnovat také na přímou podporu pacientů a zlepšení jejich podmínek v těžké životní situaci po onemocnění leukémií nebo po transplantaci kostní dřeně,“ uvedl uznávaný lékař s přáním mnoha sportovních úspěchů kladenským hokejistům.

Kromě Jágrova dresu se největší bitva strhla o jmenovky hráčů, kteří v současnosti stále hájí kladenské barvy. Hvězdy NHL Tomáše Plekance, Marka Židlického či Jiřího Tlustého totiž v pomyslném souboji předčili kluboví matadoři, olympijští vítězové Pavel Patera a Libor Procházka. Jejich dresů si fanoušci cenili na více než sedmnáct, respektive šestnáct tisíc korun.

Dobročinnou aukci dresů Rytíři Kladno uspořádali už podruhé, v minulé sezoně ozdobené kompletní účastí hvězdné pětky z NHL vydražili speciální zlatou edici za těžko překonatelných 446 tisíc korun. Tuto částku tehdy věnoval klub iniciativě Doktora Klauna, která aktivně pomáhá hospitalizovaným dětem v Česku při překonávání traumatu z dlouhodobého pobytu v nemocničním prostředí.

 

NADACE PRO TRANSPLANTACE KOSTNÍ DŘENĚNadace pro transplantace kostní dřeně prostřednictvím svých programů bojuje s nejtěžšími chorobami krve a nádory, jako jsou leukémie, lymfomy, myelom a jiné typy rakoviny, aplastická anémie a těžké vrozené imunodeficience. V mnoha případech je poslední šancí na záchranu života jen transplantace kostní dřeně. V Česku onemocní každý rok stovky lidí, často mladých včetně dětí.

http://www.kostnidren.cz/nadace/