První domácí vítězství, navíc po takovém obratu. Hodně výsledek potěšil?
Určitě je to super pocit. Začali jsme sice dobře, ale pak jsme dostali góly a Olomouc měla po nějakou delší dobu navrch. Ale ještě že tam dal Jarda góla. To nás nakoplo, pak už jsme bojovali a šli si za tím.

Jak nám bylo v průběhu první třetiny, kdy jsme sice strávili prakticky deset minut v soupeřově pásmu, ale po dvou brejcích pak prohrávali 0:2?
Jak jsem již říkal, začali jsme dobře a pomohly nám k tomu i přesilovky. Pak jsme si tam nerozebrali hráče, první gól jde trochu i na mě, protože jsem tam nezůstal s centrem. To jsou chyby, které nás trochu rozhodily a Olomouc si to tam pak dobře držela.

Olomouc zrovna není tým, který by byl zvyklý ztrácet dvoubrankové, natož tříbrankové vedení?
Určitě ne, proto jsme strašně rádi, že se nám to povedlo. Věděli jsme, že za stavu 0:3 to bude už hodně těžké. Ale nechtěli jsme to vzdát a povedlo se. Je super, že to nezabalíme a bojujeme dál. A hlavně zůstáváme u naší hry a i si na to trochu tím naším výkonem počkáme, než bychom začali bláznit a chtěli to hned strhnout.

Za nepříznivého stavu vás trenéři zase dali dohromady s Tomášem Redlichem a Jakubem Strnadem a hru Kladna to docela oživilo?
Potřebovali jsme získat nějaký impuls, i když ten největší byl náš první gól. Pak se lajny trochu zpřeházely a vyšlo nám to suprově. A díky parádnímu závěru bereme dva body.

"Góly? Jako centr mám hlavně úkoly dozadu a na buly."

Byl jsi u druhé branky, která nás dostala do zápasu ještě o něco víc. Jak jsi situaci viděl?
Krásně mi to tam Réďa protečoval a já jen chtěl vystřelit. Pak jsem se vyraženou střelu ještě pokusil dorazit, ale Réďa to tam už domlátil. Takže super poctivý gól.

Zatím jsi se letos do černého netrefil, ale důležité asistence sbíráš, jako třeba i ve Zlíně  Hajnému?
Snažím se střílet a doufám, že mi to tam také padne. Ale jako centr mám hlavně hodně úkolů dozadu a na buly, takže zatím je pro mě důležitější góly nedostávat. My moc gólů dávat nebudeme.

Bylo vidět, že jsme i ve třetí části chtěli rozhodnout?
Z mého pohledu na střídačce jsme v závěru možná měli i více šancí rozhodnout. Ale asi ne o tolik, abychom si zasloužili brát tři body.

Na druhou stranu se potvrdily zkušenosti z první třetiny, kdy soupeři stačilo málo a hned z toho byl nájezd a penalta?
Denis to parádně vychytal, bylo to sedm minut před koncem. To kdybychom dostali, tak už jsme to měli hodně těžké. Takže i z jeho strany fakt super.

"Nemůžeme si pustit do hlavy, že by nám to šlo už samo."

Bodujeme třetí zápas v řadě. Dá se říci, že už jsme si po tom úvodu na extraligu zvykli?
To bych ještě nerad zakřikl. Abychom si mohli říct, že už jsme si zvykli nebo aklimatizovali, tak to by musela být určitě nějaká delší série zápasů.  Tohle si vůbec nemůžeme pouštět do hlavy, že by to snad už šlo nějak samo.

Ale každopádně se nám asi dýchá o něco lépe než na úplném spodku tabulky?
To samozřejmě ano. Měli jsme trochu deku z toho, že nám to tam zase napadá. Že nás zase srazí nějaké smolné góly. Takže jsme určitě rádi, že jsme ve hře, můžeme bojovat a předvádět co nejlepší výkon.

Další zápas nás čeká až v sobotu. Je to velký rozdíl oproti první lize, kde jsme celou sezónu hráli prakticky obden?
Teď tam sice pauza je, ale pak by měly přijít i nějaké úterky, tak už se to rozjede. Pro nás je to jen dobře, můžeme o to víc potrénovat. Máme to založené na hodně trénincích a snažíme se dost bruslit, takže nám to docela vyhovuje. I když Džegr si to zrovna nemyslí, ten chce co nejvíc zápasů! (smích)